elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Mühendisler İçin Android Uygulamaları

Bugün hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen akıllı telefonlar aslında tahmin ettiğimizden daha akıllılar. Bu telefonların sunduğu imkanlar sayesinde iş hayatınızda ve çalışmalarınızda üstünüzdeki yükü biraz olsun hafifletmek mümkün. Bu yazımızda mühendislerin çalışmalarına yardımcı olabilecek android uygulamalarını sizler için derlemeye çalıştık.A- A+
17.08.2013 tarihli yazı 59427 kez okunmuştur.

ElectroDroid

 

Basit bir kullanıma sahip olan Electrodroid; hesaplayıcılar, pin yapıları ve kaynak dosyalar içermektedir. Direnç renk kodları, led direnci, kondansatör şarj süresi, indüktör tasarımı gibi gündelik hayatta işlemlerinizi hızlandıracak kategorilere sahip olan Electrodroid; aynı zamanda çeşitli port, konnektör ve kart çıkışları hakkında da ayrıntılı bilgiler içermektedir. Uygulamaya buradan erişebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir :  Android Telefon ile Uçak Kaçırabileceğiniz Bir Uygulama


EveryCircuitEvery Circuit programı ile devrelerinizi tasarlayıp çizebilir, çalışma anında hatalara sebep olabilecek noktaları uygulamaya geçmeden görebilirsiniz. Programın sunduğu voltaj, akım ve yük grafikleri yardımı ile devrenizi daha iyi analiz edip üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Kullandığınız tüm birimlerin değerlerini kendiniz atayabilir, devrenizi frekans ayarına kadar detaylandırabilirsiniz. Uygulamaya buradan erişebilirsiniz.

 

C4droid
C4droid programı android için c / c++ ve IDE  derleyicisidir. Bu program yardımı ile kodlarınızı telefonunuzda yazabilir, internet bağlantısı olmadan bunları compile edebilirsiniz. Derleme anında hatalarınızı görebilir daha sonra kullanmak için dosyalarınızı kaydedebilirsiniz. Kullanışlı bir program olan c4droid, boş zamanlarında pratik yapmak isteyenler için birebir. Uygulamaya buradan erişebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir :  Android Nedir ?


Calculator ++
Bu programın yardımı ile karmaşık hesaplamalarınızı kolayca yapabilir, yazdığınız fonksiyonların iki veya üç boyutlu grafiklerini görebilirsiniz. İçerik açısından benzerlerinden daha zengin olan Calculator ++ ile işlemlerinizi hızlandırıp, hata oranını azaltabilirsiniz. Uygulamaya buradan erişebilirsiniz.
 

İlginizi Çekebilir : Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde Bilgisayar Programları


Engineering HandbookFarklı alanlardan birçok teknik bilgi içeren Engineering Handbook, çeşitli formülleri elinizin altında tutabilir, çalışmalarınızda bunları kullanabilirsiniz. Diğer programlara göre daha geniş bir içeriğe sahip olan program her mühendisin başucu kitabı olmaya aday. Uygulamaya buradan erişebilirsiniz.AIDE
AIDE, java / XML ve android SDK ilec / c++ ve android NDK  alanlarında uygulama geliştirme desteğine sahiptir. Dosyalarınızı düzenleyip derleyebilir,otomatik hata düzenleyici fonksiyonu sayesinde hatalarınızı düzeltebilirsiniz. Program sayesinde oluşturduğunuz apk dosyalarınızı çalıştırabilirsiniz. Uygulamaya buradan erişebilirsiniz.


Unit Converter
Unit Converter; yoğunluktan manyetik alana, açısal hızdan torka kadar geniş bir yelpazede birim dönüşümü içermektedir. Birimleri kendi içlerinde mümkün olan bütün değerlere dönüştürüp, üzerinde kolayca değişiklikler yapabilirsiniz. Küçük boyutu ve kullanımı için internet bağlantısı gerekmemesi programı öne çıkarmaktadır. 50 ayrı kategoride dönüşüm yapabilen Unit Converter, geniş bir kitleye hitap etmektedir. Uygulamaya buradan erişebilirsiniz.


Smart Tools


 


Birbirinden farklı ölçü aletlerini tek çatıda birleştiren smart tools; uzunluk ölçer, mesafe ve açı ölçer, yardımcı ışık, kumpas, ses ve titreşim ölçer gibi araçlara sahiptir. Genel olarak kolay kullanımı ve widget'a sahip olması nedeni ile  kullanışlı bir programdır. Uygulamaya buradan erişebilirsiniz.

Berkant Tiryakioğlu Berkant Tiryakioğlu Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar