elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Google Geleceğin Bilim Adamlarını Arıyor

Google' ın birinciye 50 Bin $' lık burs ve ailesiyle birlikte Galapagos Tatili ödüllü yarışmada, dünyayı değiştirip bilimsel keşiflerde bulunacak 13 – 18 yaş grubunda gençler için bir proje yarışmasının kayıtları başlamış bulunmakta.A- A+
04.02.2013 tarihli yazı 9747 kez okunmuştur.
Hepimiz merak ettiklerimizi ''Google'' a sorarız, son  yıllarda olduğu gibi ''Google'' bu seferde kendi bilmediklerini 13-18 yaş grubundaki gençelere soracak. Bu yıl 3. sü düzenlenecek gelenekselleşen bilim insanı arama yarışmasıyla ''Google'' geleceğin bilim insanlarını arıyor.

13-18 yaş gurubunda olan bireylerin geliştirdiği ürün ve bilimsel buluşlarla katılabileceği yarışma dünyanın tüm ülkelerine açık durumda. Yarışmanın son başvuru tarihi olarak 30 Nisan 2013 belirlendi ve yarışmanın sonucu 23 Eylül 2013' te Google' ın Kaliforniya' daki merkezinde düzenlenecek görkemli bir törenle açıklanacak.

Google yaptığı lansmanda, Louis Braille' in görme engelliler için alfabe geliştirdiğinde 16 yaşında olduğuna, Graham Bell' in ise telefonu icat ettiğinde 16 yaşında olduğuna vurgu yapıldı.

Yarışmanın kayıtlarının online olarak www.googlesciencefair.com adresinden yapılacak ve yarışma ile tüm detaylı bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz.
Çağdaş Ozan Pamuk Çağdaş Ozan Pamuk Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.