elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Alfa Pro Serisi Online Kesintisiz Güç Kaynağı

Bir kesintisiz güç kaynağından beklenen yüksek verim ve maksimum çıkış gücü gibi özellikleri fazlasıyla karşılayan Alfa Pro aynı zamanda çıkışta 1.0 PF (power factor) değeri ile işletmenizde daha fazla kritik yükün korunmasını sağlar. Başta Endüstri alanı olmakla birlikte Telekom ve Finans gibi birçok sektörde çokça tercih edilen Alfa Pro online kesintisiz güç kaynağı ile ilgili detaylar yazımızın devamında…A- A+
25.12.2023 tarihli yazı 1711 kez okunmuştur.
DSP kontrollü yapısı ile yüksek performans ve yüksek güvenlik sağlamaktadır. Bir KGK’dan beklenen yüksek verim ve maksimum çıkış gücü gibi özellikleri fazlasıyla karşılamaktadır. %96 verim sayesinde düşük enerji kaybı oluşturarak tasarruf sağlar. Aynı zamanda çıkışta 1.0 PF (power factor) değeri ile işletmenizde daha fazla kritik yükün korunmasını sağlar.

Alfa Pro’nun düşük adetli ve esnek akü konfigürasyonu özelliği sayesinde daha uygun satın alma maliyetleriyle kurulum gerçekleştirilebilir. 32 ile 40 adet arası akü kullanımı yapılabilmektedir. Bu hem başlangıç maliyeti hem de adet artışı ya da arıza sebebiyle akü adetinin azaltılması noktasında geniş hareket imkanı sunar. KGK’nın geniş voltaj aralığında (110VAC-300VAC) çalışma özelliği ile akü kullanımı minimum seviyede olur ve akülerinizin kullanım ömrü uzar. Ayrıca Alfa Pro ürünleri paralel çalışmada ortak akü kullanımı ile daha az akü ile paralel sistem kurulumuna imkân verir.

 
Alfa Pro, çift çevrim teknolojisine sahip, 10kVA ile 200kVA arası geniş ürün yelpazesi bulunan "Online Kesintisiz Güç Kaynağı"
 


Alfa Pro’da 10kVA’dan 60kVA’ya olan güçler mono blok, 80kVA’dan 200kVA’ya kadar güçler ise modüler tasarıma sahiptir. 80KVA ve üzeri güçlerde bakım bypass’ı yapılarak, statik bypass modülü dâhil İnverter ve PFC modülleri kolaylıkla değiştirilebilmektedir. Büyük güçteki ürünlerde oluşturulan bu kolaylık sayesinde mono blok tasarıma kıyasla çok daha hızlı bakım ve arıza çözümü yapılabilmektedir.

60kVA ile 200kVA arası güç aralığında çıkışında dahili galvanik trafo seçeneği bulunan Alfa Pro, kritik uygulamalarda yük ile KGK arasında bir izolasyon sağlamaktadır. Çıkışındaki trafo ile 1.0 PF (power factor) değeri sunmaktadır.


Alfa Pro ürünlerinin tamamında 10 inç dokunmatik LCD ekran bulunmaktadır. SNMP ve diğer haberleşme protokollerine uygun opsiyon seçenekleri ile geniş bir izlenebilirlik sunmaktadır.

Alfa Pro ürünü bugün başta Endüstri alanı olmakla birlikte Telekom ve Finans gibi birçok sektörde çokça tercih edilmektedir. 

ARTon Alfa Pro Serisi 10 ~ 60 k VA


Çıkış Güç Faktörü: 1.0 İle 10~60 kVA İçin Daha Fazla Aktif Güç
► Gerçek Çift Çevrim Online Ups Teknolojisi
► DSP Teknolojili Güvenilir Tasarım
► Mükemmel Verim ve Çıkış Performansı
► Giriş, Çıkış, Akü ve Bypass İzole Transformatörsüz Tasarım
► Her Faz için Aktif Güç Faktörü Doğrultma Fonksiyonu
► 50/60 Hz Frekans Konverter Modu
► ECO Mod Çalışma ile Çok Yüksek Verimlilik
► Ayarlanabilir Akü Sayısı (32~40 Adet)
► Akıllı Akü Şarjı (3 Kademeli) ile Daha Uzun Akü Ömrü
► Dahili Bakım Bypass Anahtarı
► Paralelleme ile Güç Artışı ve Yedekleme (Opsiyonel)
► 10" Renkli LCD Ekran
► Akıllı SNMP ile Eşlenik USB ve RS232 Kullanımı


 

ARTon Alfa Pro Serisi 80 ~ 200 kVA


► Çıkış Güç Faktörü: 1.0
► Gerçek Çift Çevrim Online Ups Teknolojisi
► DSP Teknolojili Güvenilir Tasarım
► Mükemmel Verim ve Çıkış Performansı
► Giriş, Çıkış, Akü ve Bypass İzole Transformatörsüz Tasarım
► Her Faz için Aktif Güç Faktörü Doğrultma Fonksiyonu
► 50/60 Hz Frekans Konverter Modu
► ECO Mod Çalışma ile Çok Yüksek Verimlilik
► Ayarlanabilir Akü Sayısı (32~40 Adet)
► Akıllı Akü Şarjı (3 Kademeli) ile Daha Uzun Akü Ömrü
► Dahili Bakım Bypass Anahtarı
► Paralelleme ile Güç Artışı ve Yedekleme (Opsiyonel
► 10" Renkli LCD Ekran
► Akıllı SNMP ile Eşlenik USB ve RS232 KullanımıAlabileceğiniz Lokasyonlar için Tıklayınız

 

Neden Alfa Pro Seçmelisiniz?Verim %9680kVA UPS için;
(Yük Miktarı %100, 0.114 USD / kWh)
Sadece %2 verim değeri farkı ile yaklaşık olarak yılda 2.390,40 USD, 10 yılda ise 23.904,00 USD daha az elektrik faturası ödeme imkanı verir.Çıkış Güç Faktörü: 180kVA UPS için;

Alfa Pro ile 80 kVA-64 kW a göre % 25 veya 80kVA-72 kW'lık rakip cihaza göre % 11 daha fazla aktif güç verir.

Ortalama 200 W’lık 0.95 güç faktörlü yükler için;

80 kVA – 64 kW (0.8 PF) UPS      64000 W / 200 = 320 adet yük bağlanabilir.
80 kVA – 72 kW (0.9 PF) UPS      72000 W / 200 = 360 adet yük bağlanabilir.
80 kVA – 80 kW (1.0 PF) UPS      80000 W / 200 = 400 adet yük bağlanabilir.Ayarlanabilir Akü Sayısı32 ile 40 adet arası

Bu özellik sayesinde iki önemli noktada müşteriye kazanç sağlar.

► Müşteri akü besleme süresini artırmak ancak grup akü almak istemediğinde 40 adede kadar yükseltebilir.
► Akülerde bir arıza olması durumunda 8 adede kadar akü eksilterek yeni bir akü ya da grup almasına gerek kalmadan kesintisiz kullanımına devam eder.Geniş Gerilim Çalışma Aralığı110-300Vac @%50 yük 176-270Vac @%100 yük bu özellik, şebekenin çok kötü olduğu durumlarda dahi, UPS'in aküden çalışmasına gerek kalmadan yükleri beslemesini sağlar. Bu özellik ile aküler tampon şarjda, kullanılmadan bekler ve akü kullanım ömrü uzun olur. Müşteri nezdinde satın alma maliyetlerini azaltmaktadır.Ortak Akü Kullanım AvantajıAlfa Pro monoblok UPS’ler paralel çalışmada rakiplerinin aksine tek bir akü grubu ile çalışabilmektedir. Aynı güçteki iki UPS tek bir akü grubu ile çalışarak satın alma maliyetlerini ve işletme maliyetlerini azaltarak, toplam sahip olma maliyetlerini düşürmektedir.


ARTronic’in kurumsal felsefesi olan ‘’Global Mutluluk’’ anlayışının temeli, insan yararına düşünce, hizmet ve ürün üretmektir. Satış, satış sonrası servis hizmetleri ve anahtar teslim projeler ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.


UPS Seçimi | Güç-Hesap Tablosu | için Tıklayınız

Kaynak:

Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar