elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

VİKO Enerji Verimliliğinde Yılın En Başarılı Okullarını ve Eğitimcilerini Ödüllendirdi

Geleceğe değer katacak birçok başarılı kurumsal sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren VİKO, enerji verimliliği ve doğal kaynakların korunması konusunda çocuklarımızı bilinçlendirmek üzere 2012 yılının Nisan ayından bu yana ‘Aydınlık Bir Gelecek İçin Okullarda Enerji Verimliliği’ projesini yürüten VİKO, Enerji Verimliliğinde Yılın En Başarılı Okullarını ve Eğitimcilerini ödüllendirdi.A- A+
16.06.2014 tarihli yazı 7615 kez okunmuştur.
Elektrik anahtar-priz sektörünün inovatif ve lider kuruluşu VİKO, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile bugüne ve geleceğe değer katmaya devam ediyor. VİKO’nun İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yürüttüğü  “Aydınlık Bir Gelecek İçin Okullarda Enerji Verimliliği” projesi ödül süreci kapsamında enerji verimliliğinde örnek okullar ve eğitimcilerinin ödülleri gerçekleştirilen görkemli bir törenle sahiplerini buldu. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer YILDIZ, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, eğitimciler ve VİKO CEO’su Nusret Kayhan Apaydın ile KSS Kurul Başkanı Gülay SELKİ’nin katıldığı ödül töreni, 11 Haziran günü Kabataş Erkek Lisesi’nde gerçekleşti.
 

Enerji Verimliliğinde Yılın Örnek Okulu Küçükçekmece’den

Enerji Verimliliğinde Yılın Örnek Okulu Yarışması’nın 1.si olan Küçükçekmece Tayfur Sökmen Ortaokulu, 1.lik ödülü olan 5000 TL’lik ödül çekini, enerji verimli okul bayrağını, notebook ve başarı plaketini almaya hak kazandı. 2. olan Zeytinburnu Fatma Süslügil İlkokulu, 3.000 TL’lik ödül çekinin ve başarı plaketinin, 3.lüğü kazanan Maltepe Atatürk İlkokulu ise 2.000 TL’lik ödül çekinin ve başarı plaketinin sahibi oldu. Jüri Özel Ödülü, Üsküdar Atatürk Okulu’na giderken Kağıthane Ali Fuat Cebesoy Ortaokulu da mansiyon ödülü almayı başardı. Ödül törenin ardından sahneye çıkan öğrencilerin geri dönüşümlü malzemelerden oluşturulmuş kıyafetlerle gerçekleştirdikleri defile izleyicilerin büyük beğenisini topladı.

Her yıl okullarda uygulanarak enerji verimliliği konusundaki sorumluluğun yerleşik bir bilinç haline gelmesini amaçlayan proje, önümüzdeki süreçte İstanbul’daki ilk ve ortaokulların enerji tüketiminde yüzde 20’lik bir azalma gerçekleşmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Her öğretim yılı sonunda ise projeye katılan okullar arasında düzenlenecek yarışma ile projedeki örnek okulların ödüllendirilmesi ve diğer okulların da özendirilmesi hedefleniyor. Projenin ödül süreci için bu yılki jüri üyeleri arasında EVD Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ergin KAYA, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlileri Doç. Dr. Nur BEKİROĞLU ve Dr. Engin AYÇİÇEK, Dr. Selin Özçıra ile İstanbul MEM AR-GE Üyesi Abdullah Taşkıran ve Mustafa Başbekleyen yer aldı. Jüri üyeleri, enerji verimliliğinde örnek çalışmalar gerçekleştiren İstanbul’un 39 İlçe 1.sini değerlendirdi ve sonunda 5 okul finale kaldı.

 ► İlginizi Çekebilir: VİKO Verimliliğin Önemini Vurguladı
 
 

"Gelecek Kuşaklara Daha Yaşanabilir Bir Dünya Bırakmak Hepimizin Sorumluluğu"

Ödül töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren VİKO KSS Kurul Başkanı Gülay SELKİ “Gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak hepimizin sorumluluğu. Çünkü; doğal kaynaklarımız hızla tükeniyor, çevre kirleniyor, enerji için yüksek bedeller ödüyoruz. Enerji verimliliği tüm dünya için her geçen gün önem kazanan, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için alınacak sorumlulukların da önceliğini belirleyen bir kavram. Bu nedenle enerji verimliliği ve doğal kaynakların bilinçli tüketimi konularında “Hepimiz Sorumluyuz” anlayışı ile yaşam faaliyetlerimizi yürütmek, sorumlu davranmak zorundayız” dedi.

Ödül töreninde bir konuşma yapan VİKO CEO’su Nusret Kayhan Apaydın ise düşüncelerini “Sürdürülebilirliği kurumsal değeri kabul eden VİKO olarak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için hayata geçirdiğimiz projeler ile bugüne ve geleceğe değer katmayı görev biliyoruz. Ürünlerimizden tesis işletmemize, atık yönetimimizden kurumsal sosyal sorumluluk projelerimize kadar tüm süreçlerde, hepimiz sorumluyuz anlayışı ile faaliyet gösteriyoruz. Aydınlık geleceğimizin teminatı olan sevgili öğrencilere yönelik projelerde yer almaktan ayrı bir mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Eğitime ve geleceğimize katma değer sağlayacak proje denildiğinde tereddüt etmeden destekleyen, sağladığı çok önemli katkılar ile İstanbul’da eğitime güç ve vizyon katan çok değerli Müdür’ümüz Muammer YILDIZ’a ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum” sözleriyle ifade etti.

 


VİKO Çocuk Tiyatrosu 1 Milyon Öğrenciye Ulaşacak

VİKO “Aydınlık bir gelecek için” projesi ile enerji verimliliği ve doğal kaynakların korunması konusunda geleceğin teminatı çocuklarımıza bilinç kazandırıyor. 2012 Nisan ayında VİKO ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nün imzaladığı protokol ile hayata geçirilen proje kapsamında bugüne kadar İstanbul’daki ilk ve ortaokullarda görev yapan 1.450 eğitimci için enerji yöneticisi eğitimleri verildi. Bu okullardaki öğrenciler için de enerji verimliliği kulüpleri kuruldu. Öğrencilerin projeye aktif katılımlarını ve eğlenirken öğrenmelerini sağlamak amacı ile oluşturulan VİKO Çocuk Tiyatrosu’nun sunduğu enerji verimliliği konulu oyunu 250.000 ilkokul öğrencisi izledi, VİKO Çocuk Tiyatrosu’nun hedefi 1.000.000 öğrenciye ulaşmak.


Kaynak:

► 
 
Çağın Özçivit Çağın Özçivit Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder Yazdır