elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Thea IQ Dokunmatik Yaşam Biçimi

Gelişen teknoloji, hayat konforunu her geçen gün yükseltiyor. Çok yakın bir zamana kadar ancak bilimkurgu filmlerinde görülebilen teknolojiler, hızla gündelik hayatın ayrılmaz bir parçası haline geliyor. Elektrik anahtarı ve priz sektörünün lideri VİKO tarafından geliştirilen Thea IQ Dokunmatik Yönetim Paneli ile şimdi apartman dairesi, villa, ofis, otel odası, toplantı salonu ve genel mekanlar teknolojinin sunduğu üstün konforla tanışıyor. Thea IQ Dokunmatik Yönetim Paneli; tüm mekanlarda ısıtma, iklimlendirme, aydınlatma ve jaluzi/panjur kontrolünü tek noktadan ya da mobil cihazlar kullanarak uzaktan erişim ile kolaylıkla yapmanıza ve güvenlik sistemleri entegrasyonu sağlamanıza olanak tanıyor.A- A+
16.03.2015 tarihli yazı 7756 kez okunmuştur.

Kişiselleştirilebilir Senaryolar…

Thea IQ Dokunmatik Yönetim Paneli ile mekanların ışıkları, iklimlendirmesi, perde ve panjurların hareketleri bir merkezden kontrol edilebilirken, isteğe göre senaryolar da oluşturulabiliyor. Programlanacak senaryoya göre, tek dokunuşla tanımlanan tüm kontroller sağlanıyor. Panel üzerinde isteğe bağlı olarak kişiselleştirilebilen senaryoların yanı sıra zamana bağlı ya da periyodik ve tek seferlik senaryolar da gerçekleştirilebiliyor. Bu durumda senaryonuza göre istediğiniz zamanda ışıklar, panjurlar ve mekanın ısısı önceden belirlediğiniz konuma geliyor.
 

 

Görüntülü Görüşme Özelliği ve Concierge Hizmetleri Desteği…

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra Thea IQ Dokunmatik Yönetim Paneli, IP tabanlı interkom özelliğine sahip, ister sesli ister görüntülü görüşme ve IP telefonlar ile görüşme özellikleriyle de dikkat çekiyor. Ürün; cevapsız, arayan ve aranan çağrıları kaydedebiliyor ve resimli olarak gösterebiliyor. Ayrıca kapı zilini cep telefonuna yönlendirebiliyor ve cep telefonu ile bina giriş kapısı arasında iletişim kurabiliyor. Taksi, kuru temizleme, temizlik hizmeti, mekanik/elektrik hizmetleri ya da alışveriş ve olabilecek diğer potansiyel hizmetler için alt yapı ve kişiselleştirilebilir arayüz desteği de verebiliyor.  Thea IQ Dokunmatik Yönetim Paneli, arabanızla yolculuğa çıkmadan önce trafik bilgilerini ve yoğunluk haritasını kullanarak güzergah planlaması yapmanıza yardımcı oluyor. Öte yandan site yönetimi ya da ilgili merkezden yazılı mesaj alabilme ve aynı şekilde gönderebilme, fatura ve aidat paylaşımına olanak sağlaması gibi özellikleriyle de fark yaratıyor.

Mekanlar İçin Güvenlik Sistemi…

Kapı zili butonu, su basma, gaz, duman ve hareket dedektörleri gibi güvenlik ürünleri direkt olarak Thea IQ Dokunmatik Yönetim Paneli’nin inputlarına bağlanarak güvenlik sistemi oluşturulabiliyor. Bu imputlardan birinin aktif olması durumunda ekran üzerindeki siren uygulaması çalışıyor. Site yönetimi ve ilgili merkezlere gerekli bilgilendirmeler yapılıyor. Ayrıca isteğe göre mobil cihazlarla da gerekli mesajlar paylaşılabiliyor. Böylece mekanların güvenliği en üst seviyede sağlanmış oluyor. Her input için ayrı ayrı kayıt tutma özelliği ile hangi dedektörün ne zaman aktif olduğu bilgisine de her zaman erişim sağlanabiliyor. Yine güvenlik için kurulan IP kameralardan da canlı görüntü alınabiliyor.
  

Güncel Haber Yayını ve Sosyal Medyaya Ulaşım…

Thea IQ Dokunmatik Yönetim Paneli’nin özellikleri bunlarla da sınırlı kalmıyor. Ürün, istenilen farklı RSS haber kaynaklarından sürekli olarak haber yayını, resmi kaynaklardan güncel döviz bilgilerinin alınması, Twitter’ı kullanarak sosyal paylaşım ve takip gerçekleştirme, hava durumu bilgisinin canlı paylaşımı ile her an hayatın içinde olmanızı sağlıyor. Üstelik dilediğinizde dijital bir resim çerçevesine de dönüşüyor. USB bellek ile ürünün hafızasına kaydettiğiniz resimleri sabit olarak ya da slayt şeklinde gösterebiliyor. Ayrıca Apple Store ve Play Store’da bulunan uygulamalar kullanılarak ev içindeki ekran, tablet ya da akıllı telefon üzerinden istenilen fonksiyonlar gerçekleştirilebiliyor.  Kaynak:

► 
 
Çağın Özçivit Çağın Özçivit Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder Yazdır