elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Jel Kablo Ekleri ile Basit, Sağlam ve Güvenli Elektrik Tesisatları

İster planlanmamış ister planlı bakımın bir parçası olsun, elektrikçilerin düşük voltajlı güç kaynağı kablolarını düzenli olarak bağlaması gerekir. Kablo bağlantılarını güvenli bir şekilde korumak için dökme reçine teknolojisi veya ısıyla daralan kılıflar sıklıkla kullanılır. Bununla birlikte, nihai sonucun güvenilirliği büyük ölçüde malzemelerin zorlu uygulamaları sırasında nasıl işlendiğine bağlıdır. Modern jel kablo bağlantıları zaman kazandıran ve güvenilir bir alternatiftir. Detaylar Kardeş Elektrik'in katkılarıyla makalede...A- A+
14.01.2022 tarihli yazı 1691 kez okunmuştur.
Jel kablo bağlantıları, kusurlu kabloları onarmak için düz geçiş veya branşman bağlantıları olarak kullanılabildiği için elektrik tesisatlarında giderek daha popüler hale geldi. Tüm ortak iletken kesitlerini kapsayan farklı boyutları bulunmaktadır.

Derz kapakları UV'ye ve darbeye dayanıklı polipropilenden yapılmıştır. Önceden doldurulmuş jel toksik (zararlı değildir) ve yüksek düzeyde yalıtkandır >20kV/mm ve kablo bağlantısının su geçirmez korumasını garanti eder. Ayrıca süresiz olarak saklanabilir.
 

►İlginizi Çekebilir: Kutulu Şalter ile Güvenli BağlantıHızlı, Basit ve Etkili


Jel kablo bağlantılarının avantajları, onlarla ilk kez çalıştığınızda belli olur. Elektrikçinin ek kurulum adımları için zaman planlaması gereken ısıyla daralan makaron veya dökme reçine bağlantıların aksine, jel manşon kullanmak daha hızlı ve daha az işçilik gerektirir.
 


Kablo uçları uygun bir terminal bloğu kullanılarak bağlandıktan sonra, hazırlanan bağlantı basitçe jelin içine itilir ve kapak yerine oturana kadar kapatılır. Özel bir alet gerekmez ve kolayca hemen açılabilir.

Kutudan çıktığı gibi kullanıma hazır oldukları için, servis teknisyenleri jel bağlantılarını hızla benimserler. Karıştırma ve doldurma gerekmez, karışım kürlenirken ısınmaz ve derz kullanıma hazır olana kadar herhangi bir zaman gecikmesi söz konusu olmaz. Jel bağlantılar hemen devreye alınabilir.Farklı İhtiyaçlarınız için Tasarlandı


HellermannTyton RELICON jel kablo ek bağlantı yelpazesi, Relifix, Relilight ve Reliseal'i içerir. Farklı uygulama aralıkları ve kablo çapları için tasarlanmış olsalarda, örneğin 1 x 10 mm² ila 1 x 50 mm² arası tek iletkenli kablolar ve 1,5 ila 16 mm² ve 6 ila 25 mm² arası 5 telli kablolar gibi birçok ortak noktayı paylaşırlar.
 
 

Relifix jel kablo ek bağlantıları, PVC, XLPE, PE ve EPR'den yapılmış kılıflı kabloların ve kabloların üniversal bağlantısı için uygundur. Polipropilen kapak darbeye dayanıklı olup alev geciktiricidir ve binaların içinde de çevresinde de düşük voltajlı güç kaynaklarında yer altı ve yer üstü kablo bağlantıları ve onarımları için uygundur.
 

HellermannTyton ayrıca IP68 koruma sınıflandırmasına sahip iki RELICON jel bağlantısı sunar.

Kompakt Relilight jel kablo bağlantıları, özellikle LED aydınlatma sistemleri olmak üzere kurulumlarda sıklıkla karşılaşılan küçük tel kesitleri için tasarlanmıştır. Örneğin dış mekan, sıhhi tesisler veya yüzme havuzları gibi mekanik korumalı sıkı bir sızdırmazlık (koruma sınıfı IP68 1,3 metre) gerektiren tüm uygulamalar için idealdirler.
 

Reliseal kablo bağlantıları son derece sağlamdır ve en yüksek elektrik mühendisliği gereksinimlerini karşılar. Zorlu koşullarda, özellikle toprakta ve su altında elektrik bağlantıları için nihai koruma sağlarlar (koruma sınıfı IP68, 10 metre). Patentli vida sistemi ayrıca benzersiz bir gerilim azaltma sağlar.Gerekirse vida sistemi daha sonra tekrar açılabilir. Relifix ve Relilight'ta kullanılan jel çok esnektir. Bu, istediğiniz zaman kablo bağlantısına erişim sağlar. Gerilim ölçümleri herhangi bir zamanda alınabilir ve delinme kanalları daha sonra kendilerini tamamen yeniden kapatır.

Sonuç olarak: jel bağlantılar, tek bir çalışma adımında mekanik koruma, yalıtım ve sızdırmazlık sağlar. Kurulum için özel araçlar gerektirmediğinden ve gerektiğinde bağlantıyı daha sonra açmak kolay olduğu için kurulum yapanlar ve tesisatçılar zamandan tasarruf ederler. Bakım ve onarımların mühim ayrıca zamanın maliyet anlamına geldiğini düşünürsek bundan daha iyisi olamaz...


 
Kaynak:                   
 

Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar