elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Baymak'ın Hedefi:
Bedava Enerji

Isıtma soğutma sektörünün lider firmalarından Baymak Türkiye’de bir ilke daha imza atıyor. Baymak bayileri fotovoltaik güneş pilleriyle kendi elektriğini üretmeye başladı. Uygulamaya Balıkesir Edremit Bayisi Mertaş’tan başlayan Baymak burada 2,5 kw’lık sistem kurulumu gerçekleştirdi.A- A+
31.03.2013 tarihli yazı 12306 kez okunmuştur.
Tüm Türkiye’deki bayilerinin öncelikle kendi elektriğini üretmesini hedefleyen Baymak, güneş pillerini 1 kw’tan 20 kw’a kadar paket sistemler halinde sunuyor. Bayilere kurulan sistemler sayesinde Baymak bayileri, bir taraftan en temiz enerji kaynağını kullanarak çevreci yaklaşımın öncülüğünü yaparken diğer taraftan da Baymak güneş pillerinin işleyişini, üretilen enerji miktarını ve sağlanan tasarrufu tüketiciye yerinde gösterme fırsatını buluyor. 
 
 


BEDAVA ENERJİNİN İLK ADIMI


Edremit’te Mertaş bayisinin güneş pilinin devreye alınmasında bulunan Baymak Genel Müdürü Ender Çolak; “ Baymak’ta bir ilki daha Edremit’te başlattık. Mertaş bayimiz bu yeni dönemin öncülüğünü yapıyor. Biz Baymak olarak sürekli pahalı enerjiye karşı olduğumuzu belirttik ve hep enerji verimli ürünlere yoğunlaştık. Bugün de tamamen bedava enerjinin ilk adımını attık” dedi. Baymak’ın ısıtma alanında son 10 yıldır enerji verimliliği yüksek yoğuşmalı ürünlerle sektöre yön verdiğini belirten Çolak; “ Bugüne kadar Baymak yoğuşmalı kombilerle  doğalgaz tüketimini %30’lar dolayında kısan tüketicimiz, buna ilaveten elektriğini de üretmeye başlıyor. Baymak hazırladığı güneş enerjisi paket sistemleri ile tüketicimizin elektrik kullanım alışkanlığına göre uygun kapasitede kurulumu gerçekleştiriyor. Tüketicilerimiz çatılarına kurdukları güneş pilleri sayesinde kullanmadıkları fazla elektriği de şebekeye satarak gelir sağlıyorlar” dedi. 
 

 

AYLIK ELEKTRİK FATURASINA DENK ÖDEME İMKANLARI


Baymak’ın evler yanında özellikle ticari işletmelere yönelik 500 kw’a kadar sistem kuracağını belirten Çolak “ Kurulan sistemlerin finansman paketini de sunuyoruz. Bu sayede işletmeler 6-7  yıl boyunca leasing sayesinde aylık ödedikleri elektrik faturasına denk gelen bir miktarı ödemeye devam ediyor. Yani ilave bir ilk kurulum maliyetine katlanmadan 6-7  yıl elektrik faturası öder gibi sistem parasını ödüyor. Bu sürenin sonunda da 45 yıllık ömrü olan güneş pilleri sayesinde bedava elektrik üretebiliyor” dedi.
 


YAZLIK EVLERDE POTANSİYEL YÜKSEK


Yazlık evlerin de güneş pili kurulumunda çok büyük bir potansiyel sağlayacağını belirten Çolak “ Yazlık evler hem güneş ışıma değerinin en yüksek olduğu bölgelerde olmaları hem de evin kullanılmadığı dönem boyunca da elektrik üretip dağıtıcı firmaya satarak gelir elde edebilmeleri nedeniyle güneş pilleri için büyük bir gelecek vaad ediyor” dedi. 


SIFIR BAKIM MALİYETİ & 45 YIL KULLANIM SÜRESİ


Baymak güneş pilleri 20 yıl verim garantisi altında Avrupa’nın kabul ettiği en üst verim standartlarında satışa sunuluyor. Baymak Güneş pilleri,  kurulduktan sonra hemen hemen hiçbir bakım maliyeti gerektirmiyor ve ortalama 45 yıllık faydalı ömre sahip bulunuyor.  Baymak yenilenebilir enerji kaynağı alanında güneş pilleri yanında güneş kollektörleri ve ısı pompalarının da satışını gerçekleştiriyor.
Orçun ŞEN Orçun ŞEN Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder Yazdır