elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Güneş Enerji Sistemleri Üretim Hattı'yla Japonları şaşırttı

Isıtma soğutma sektörünün önde gelen firmalarından Baymak, dünyanın dört bir yanından gelen araştırmacıları ağırlamaya devam ediyor. Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde Japonya'dan Türkiye'ye gelen bilimadamlarını konuk eden firma, Güneş Enerji Sistemleri Üretim Hattı'yla şaşırttı.A- A+
18.08.2010 tarihli yazı 7157 kez okunmuştur.

Haziran 2009'da faaliyete başlayan Güneş Enerji Sistemleri Üretim Hattı'yla Avrupa'nın en modern üretim ağını kuran Baymak, Japonya Tokyo Üniversitesi'nden profesörler ile Japon Çevre ve Enerji kuruluşunun üst düzey yetkililerinden oluşan bir teknik araştırma heyetine kapılarını açtı.
Yıllık 150 bin adet ( 375 bin metrekare) üretim kapasitesine sahip Baymak Güneş Enerji Sistemleri Üretim Hattı hakkında teknik bilgi alan ve hattı yakından inceleyen teknik araştırma heyeti, fabrika turu esnasında hem üretim hatlarından, hem de ürünlerin dayanıklılık ve kalitesinden çok memnun kaldıklarını ifade etti.

Heyet, Baymak'ı tercih etmelerini de firmanın sektörünün öncü isimlerinden biri olmasının yanı sıra Avrupa'nın en modern ve en son teknolojiye sahip üretim hattına sahip olmasına bağladı. Tam otomatik makineler ile üretim yapan Baymak Güneş Enerji Sistemleri Üretim Hattı'nın en önemli özelliği taşıyıcı borular ve selektif plaka arasındaki kaynak işleminin ultrasonic kaynak yöntemi yerine lazer kaynağı ile yapması.Muhtelif ülkelerden gelip üretim hattını yerinde inceleyen konukların önemli bir bölümü Ar-Ge, fiyat ve kalite konusunda olumlu görüşlerini dile getiriyor. Bugün Almanya, Fransa ve Danimarka başta olmak üzere Yeni Zelanda'dan Azerbaycan'a, İsveç'ten Çin'e kadar, 5 kıtada 55'in üzerinde ülkeye ihracat yapan Isıtma soğutma sektörünün öncü isimlerinden Baymak, Avrupa'nın en modern güneş kolektörü, çelik kazan ve emaye boyler üreticisi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
2011 yılı sonuna kadar cirosunu 500 milyon, ihracatını 150 milyon dolara ve çalışan sayısını da 2 bine çıkarmak isteyen Baymak ihracat yaptığı ülkelerin sayısını 100'e çıkarmayı hedefliyor.Cihan