elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

4. Ulusal Enerji Verimliliği Fuarı Yapıldı

Gidemeyenler için 4. Ulusal Enerji Verimliliği Fuarı değerlendirdik. 2 gün süren ve çeşitli sektörlerin bir araya gelmesiyle gerçekleşen fuara ilgi büyüktü.A- A+
11.01.2013 tarihli yazı 6304 kez okunmuştur.
Türkiye'nin önde gelen fuarlarından olan 4. Ulusal Enerji Verimliliği Fuarı sektör için büyük önem taşıyor. Çünkü WIN Fuarlarının dışında ülkemizde bu kadar geniş katılımlı ve verimi yüksek başka bir fuar yok. Özellikle ilk gün Enerji Bakanının'da verdiği etkiyle fuar oldukça kalabılıktı. Genel olarak fuarda kimler vardı derseniz; Elektrik ve Enerji Sektörü (Schneider, Siemens,Viko, Cemdağ, RSB,Testo,Pentair), İnşaat Sektörü (İzocam,Ytong, Rehau), Beyaz Eşya Sektörü (Vestel, Arçelik) Bankacılık Sektörü (Şekerbank, Kalkınma Bankası), Makina Sektörü (Wilo,Emf Motor) ve dernekler olarak sınıflandırabiliriz. Özellikle inşaat sektörünün hızla enerji sektörüne girmeyi istediğini bu fuarda bir kez daha görmüş olduk.

   
Taner Yıldız Fuar açılışını yaptıktan sonra standları gezdi.

Vestel, hemen her sektöre hitap etmeye devam etmekte. Bu fuarda LED gücünü ortaya çıkarmaya çalıştı. Oldukça da başarılıydılar. En çok rağbet gören standlardan biriydi.


  
Bu fuarda şunu da gördüm ki; Türkiye'de bir güneş enerjisi bilinmezliği var. İnsanlar yatırım yapmak istiyor ama nereye nasıl gidilir, ne yapılır bilmiyorlar. İşin kötüsü Almanlar devreye girmişler, fuarda yine ciddi bir Alman hegomanyası vardı.  Ayrıca bu sadece güneş enerjisi için değildi.

Fuarın en çok ilgi gören standlarından birisi de Yıldız Teknik Üniversitenden AE2 project ekibiydi. Güneş Enerjili Arabaları herkes de bütük ilgi uyandırdı.


AE2 Project basının da ilgi odağıydı.


 
Sonuç olarak katılan için herkes için verimli bir fuar oldu diyebilirim. Ülkemizde bu tarz fuarların sayısının artması oldukça önemli. Tabi bu sayının artarken katılımcı Türk Firmalarında sayısının artması gerek. Son olarak galiba şunuda öğrenmemiz gerek. Orada sadece stand açmak yetmiyor.  Aslında insanların ilgisini çekebilecek bir projeyle orada bulunmak gerekiyor. Bu size ve firmanıza geri dönüşü mutlaka getirecektir.  
 
Mehmet Cem Ateş Mehmet Cem Ateş Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder Yazdır