elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Yürüyüşünüzü Şarja Çeviren Teknoloji :
SolePower

Yürüyerek telefonunuzu şarj edebilirsiniz. Evet yanlış duymadınız sadece yürüyerek!!! Nasıl mı? Yürürken açığa çıkan enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürerek cep telefonları,müzik çalarlar yada GPS cihazları gibi taşınılabilir elektronik aletlerin şarj edilmesinde kullanabilirsiniz.Detaylar haberin devamında..A- A+
10.07.2013 tarihli yazı 8564 kez okunmuştur.
Bu fikir Carnegie Mellon Üniversitesi'nde  Mekanik Mühendisliği öğrencileri olan Matthew Staton ve Hahna Alexander ' in akşamları üniversite kampüsünde gezen öğrencilerin daha iyi fark edilmesi için bir ışık yayma  aracı olarak düşündükleri bir projeydi başlarda.

 
►İlginizi Çekebilir : Google Konuşan Ayakkabı


Sonrasında cep telefonu gibi elektronik aletlerin bu sayede sarj edilebilirliği fikri ile prototip geliştirdiler. SolePower' ı daha detaylı inceleyecek olursak;
 


 

SolePower Nedir?


SolePower cep telefonları,müzik çalarlar yada GPS cihazları gibi taşınılabilir elektronik aletlerin şarj edilmesi için yürürken açığa çıkan enerjiden elektrik enerjisi üreten bir ayakkabı astarıdır.

 
SolePower' ı Anlatan Video 
Ayak ile çalışarak enerji depolayan ilk düzenek değil. Fakat bunun diğer düzeneklerden farkı herhangi bir ayakkabıya gömülü olmamasıdır. İstediğiniz ayakkabı ile kullanabileceğiniz cihazın içerisine yerleştirildiği bir ayakkabı astarıdır. Üretilen elektrik enersini harici bir bataryada depolanarak, kullanacağınız taşınılabilir elektronik cihazınız için şarj kullanıma hazır hale getiriliyor.

 

 

2.5mil-5 mil (4km-8km) arası yürüyüşünüzde akıllı telefonunuzu tam dolum şarj edebilirsiniz.

Su geçirmez ve hava koşallarına olan dayanıklılığı ile yaklaşık 100 milyon adıma kadar kullanabilirsiniz.


 


Yeterli finansman ile önümüzdeki yıl 150-175 dolar arasında satışa sunulabilir.
 


Kaynak : 


Kickstarter

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.