elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Vestel Yerli Yapım Akıllı Telefonunu Tanıttı

IFA 2013'de Samsung, Asus, Sony gibi bir çok dev markanın başarılı ürünleri izledik. Peki ya Türk Firmaları ne durumdalar? Ülkemizin önde gelen teknoloji firmalarından Vestel dün gerçekleştirdiği büyük bir etkinlikte yerli yapım HL50 akıllı telefonunu tanıttı. HL50'nin özellikleri, ne zaman piyasaya sunulacağı ve daha fazlası haberimizde.A- A+
06.09.2013 tarihli yazı 19677 kez okunmuştur.
Vestel, Berlin’de düzenlenen IFA tüketici elektroniği fuarında 3 yeni akıllı telefonunu tanıtarak dikkatleri üstüne çekti. Vestel üretiminin ve tasarımının tamamen kendisine olduğu belirtti. Fatih projesi kapsamında binlerce akıllı tahta üreterek başarıyla teslim eden firma, şimdide akıllı telefon piyasasına hızlı bir giriş yapmak istiyor.

Dünyada yılda yaklaşık olarak 420 milyon akıllı telefon satıldığını düşünürsek Vestel, bu telefonuyla akıllı telefon pazarında Türkiye’de ve Dünya'da isminden söz ettirecek önemli bir adım atmış olacak. Telefon sadece Türkiye’de değil Dünya'da satışa sunulacak. Firma, telefonlarında ise Qualcomm ile birlikte çalıştı.Vestel'in IFA'daki 2560 m2 lik standına ilgi büyük
 
4.3, 4.7 ve 5 inçlik 3 modelle pazara giriş yapan Vestel, ayrıca yerel uygulamalar içinde çalışmalarını devam ettiriyor.


En iyi modelinin özellikleri

5 inçlik modele ait teknik bilgiler şu şekilde;
 
  5 inç HD IPS ekran (1280*800)
  1.2 Ghz Quad Core işlemci
  
2 GB RAM, 16 GB ROM
  
Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi 
  
12 megapiksel kamera, 2 megapiksel ön kamera
  
 Wi-Fi 802.11 a/b/g/n
  
 Bluetooth 4.0
  
 2G: GSM850/900/1800/1900 MHz
  
 3G: WCDMA 850/2100
 
Fiyat konusunda ise herhangi bir bilgi verilmeyen telefonun sadece ilk örnek olduğu belirtiliyor ve geliştirilmeye devam edildiği gelen haberler arasında.

 
Ayrıca telefonun özel bir adı olacak ve satışa yeni adıyla sunulacak. Yurt dışında satılacak telefonların adı Vestel değil, farklı bir isimle pazara çıkacak. Firmanın satış hedefi ise 20 milyon adet telefon satmak. Bu gerçekten büyük bir rakam.

Türkiye’ye özel, kültürümüz ve tarihimizle ilgili oyunlar da gelecek. Telefonun üst düzey telefonlarla yarışabilmesi için gerekirse işlemci ve ekranın daha da geliştirilmesi firmanın planları arasında.

Her bütçeye uygun 3 farklı modeliyle Vestel'in akıllı telefonu Ocak ayında Türkiye'de satışa çıkacak.

Vestel resmi twitter hesabından IFA fuarı hakkında bilgilendirmelerine devam ediyor.Vestel: Elektronik eşya standımızdaki her ürüne bir gün ayırsanız, standı gezmeniz bir yıl sürer. 368 ürünle #ifa2013’teyiz. 

Görsel Kaynak: Webrazzi

Engin Gülgör Engin Gülgör Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.