elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Steve Jobs'ın Transkript Notunu Merak Ediyor Musunuz ?

Dünya'nın en büyük şirketleri arasında olan Apple'ın kurucusu eski CEO'su Steve Jobs kabul etmek gerekir ki bir dahiydi ancak okul notları hiçte bu durumu doğrularmış gibi değil.A- A+
16.05.2013 tarihli yazı 15309 kez okunmuştur.

Bilindiği üzere Steve jobs Reed Üniversitesinde geçirdiği 6 aylık sürenin ardından okulu bırakma kararı almış ve iş hayatına atılarak Atari şirketinde düşük seviyeli teknisyen olarak başlamıştı. Burada kazandığı deneyim ve Steve Wozniak ile birlikte Mac’i kurmuş ve daha sonra Steve jobs’ın başarı hikayesi başlamıştı.
 


 

Geçtiğimiz günlerde The Atlantic dergisinin Steve jobs hakkında yaptığı araştırma sırasında FBI’ın gizli belgelerinin arasından altın değerinde oldukça ilginç bir dosyaya erişildi. Bulunan bu belge ise Steve jobs’ın lise diplomasıydı. Bu araştırma ile 1968-1972 yılları arasında Homestead Lisesinde okuyan Steve jobs’ın lise ortalaması 4 üzerinden 2.65 olarak belgelenmiş oldu.
 


Yani bu belge sayesinde bir kez daha ortalama notlara sahip sayılabilecek bir öğrencinin tüm dünyayı peşinden sürükleyebilecek bir teknoloji üretebileceğini ya da biri okul hayatında fizikten en iyi notlara alıyor diye bu durumun onu Einstein yapmayacağını görüyoruz.
 

Ne olursanız olun hayallerinize sahip çıkın, hayallerinize inanmaktan ve mücadelenize sımsıkı sarılmaktan vazgeçmeyin.

Osman Kemal Dağ Osman Kemal Dağ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.