elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Siemens Factory Automation Tour İlk Kez Türkiye’de!

Siemens Türkiye, dünyanın farklı noktalarında yeni nesil endüstrilere yönelik otomasyon ve dijitalleşme çözümlerini ele aldığı Factory Automation Tour etkinlik serisinin Türkiye ayağını, 9-11 Şubat tarihleri arasında dijital ve interaktif bir ortamda ilk kez gerçekleştirecek.A- A+
04.02.2021 tarihli yazı 3504 kez okunmuştur.

Otomasyonun Geleceği Siemens Türkiye Ev Sahipliğinde Dijitalde Konuşulacak


Siemens Türkiye’nin “Otomasyonun Geleceğine Yolculuk” mottosu ile ilk kez ve dijital olarak hayata geçireceği Factory Automation Tour, alanında uzman isimlerle katılımcıları bir araya getirecek. Üç gün sürecek dijital etkinlikte katılımcılara, endüstriyel otomasyon ve dijitalleşme süreçlerindeki son yenilikler hakkında bilgiler sunulacak.

 

Canlı sunumlar eşliğinde düzenlenecek buluşmada, dijital platform üzerinden bir etkileşim alanı da yaratılacak. Katılımcıların Siemens Türkiye uzmanlarıyla görüşmeleri ve detaylı bilgi almaları mümkün olacak. Katılımcılar ayrıca etkinlikte yer alan sanal fuar alanını ziyaret ederek Siemens’in geniş ürün ve servis yelpazesini inceleme fırsatı da bulacak.Siemens Türkiye Fabrika Otomasyon İş Birimi Yöneticisi Sevtap İnan’ın açılış konuşması ile başlayacak etkinlikte, endüstriyel alanlara yönelik yeni nesil çözümler ve yenilikçi uygulamalar paylaşılacak. Fabrika otomasyonu, dijitalizasyon, endüstriyel haberleşme ile güç kaynakları ve enerji yönetimindeki yenilikler ve inovatif yazılımlardaki gelişmelerin masaya yatırılacağı etkinlikte, teknolojilerin sektörlere kattığı verimlilik, güvenlik ve kalite iyileştirmeleri de yakından incelenecek.

Otomasyon ve dijitalleşmenin geleceğine odaklanacak Siemens Türkiye Factory Automation Tour etkinliğine katılmak için link üzerinden kayıt yaptırılabiliyor.

Etkinliğe kaydolmak için tıklayınız.


Siemens Türkiye Hakkında:


1847 yılında Werner von Siemens tarafından Almanya’da temelleri atılan Siemens, Türkiye’de 165 yıldır faaliyet göstermektedir. Siemens Türkiye, teknolojiye olan tutkusu ve köklü birikimiyle; enerji, altyapı, elektrifikasyon, otomasyon, dijitalizasyon ve sağlık sektörlerine öncülük eden çalışmalara imza atmaktadır.

Yaklaşık 3 bin çalışanı bulunan Siemens Türkiye, dolaylı olarak ise 40 bin kişiye istihdam sağlamaktadır. Siemens Türkiye’de kadın mühendis oranı yüzde 33'tür.
 

Siemens AG (Berlin ve Münih)


170 yılı aşkın süredir mühendislikte mükemmellik, inovasyon, kalite ve güvenilirlik yönleriyle öne çıkan uluslararası bir teknoloji şirketidir. Dünya çapında faaliyet gösteren şirket enerji üretimi ve dağıtımına, binalar ve dağıtık enerji sistemleri için akıllı altyapılara, proses ve üretim endüstrilerinde otomasyon ve dijitalizasyona odaklanmaktadır. Siemens dijital dünya ile fiziksel dünyayı bir araya getirerek müşterilerine ve topluma fayda sağlar. Siemens, demiryolu ve karayolu ulaşımına yönelik akıllı ulaşım çözümlerinin lider tedarikçisi Siemens Mobility şirketi ile hem yolcu hem de yük taşıma hizmetlerinde dünya pazarını şekillendirmektedir.

Çoğunluk hisseleri halka arz edilen Siemens Healthineers ile, medikal teknoloji ve dijital sağlık hizmetlerinde de dünyanın lider tedarikçilerindendir. Siemens ayrıca, 28 Eylül 2020 tarihinden beri borsada işlem gören, elektrik enerjisinin iletimi ve üretiminde küresel bir lider olan Siemens Energy şirketinde de azınlık hissesine sahiptir.

30 Eylül 2020 tarihinde sona eren 2020 mali yılında, Siemens Group’un cirosu 57,1 milyar Euro, net kârı ise 4,2 milyar Euro olmuştur. 30 Eylül 2020 itibarıyla şirketin dünya genelindeki çalışan sayısı yaklaşık 293 bindir. Ayrıntılı bilgi için www.siemens.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: