elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Samsung'tan Kırıkkale'ye 930 Milyon Dolarlık Yatırım

Dünyanın önde gelen teknoloji kuruluşlarından biri olan Samsung, Kırıkkale'ye bağlı Kılıçlar bölgesine 930 milyon dolarlık yatırımla doğalgaz çevrim santrali kuracak. 30 ayda bitirilmesi planlanan yatırım Türkiye'nin elektrik enerjisinin yüzde 3'ünün üretilmesi ve yaklaşık 2 bin kişinin istihdam edilmesi planlanıyor.A- A+
01.02.2013 tarihli yazı 9122 kez okunmuştur.
Samsung Türkiye temsilcisi Mehmet Oğuz, Micheal Koo, EunKyung Song ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Demir, Vali Ali Kolat’ı makamında ziyaret ederek, yatırım hakkında bilgi verdi.
 

TÜRKİYE'NİN YÜZDE 3'ÜNE ELEKTRİK ÜRETECEK


Samsung Türkiye temsilcisi Mehmet Oğuz Samsung firmasının her alanda büyük yatırımlar gerçekleştirdiğini ve Samsung'un doğalgaz çevrim santralinin yüzde 10’una ortak olacaklarını şu sözlerde dile getirdi , “Yatırımın anahtar teslim işini biz aldık. Dünya’nın en büyük yapım şirketi olarak faaliyet gösteren firmamız, Türkiye’de bu alanda ikinci yatırımını gerçekleştirecek.Santralimiz Türkiye’nin yüzde 3 elektrik üretimini karşılayacak. 2 bin kişi de santralimizde istihdam etme fırsatı bulacak.”

Vali Ali Kolat “Samsung firmasını bizzat yerinde gördüm. Çok başarılı bir iş üretimi gerçekleşiyor. Yatırım için sizleri burada görmek bizleri son derece mutlu etti. Valilik olarak bu konuda üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız.” ifadelerini kullanarak söz konusu yatırımın önemine dikkat çekti ve memnuniyetini beyan etti.

 
Osman Kemal Dağ Osman Kemal Dağ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.