elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Kamu Kurumlarında LED Kullanımı Zorunlu Hale mi Getiriliyor!!!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün, kamu kurumlarının aydınlatılmasında LED teknolojisinin kullanımının zorunlu hale getirilmesi için çalıştıklarını açıkladı.A- A+
30.01.2013 tarihli yazı 10281 kez okunmuştur.

Türkiye Elektrik ve Elektronik Sektörü Strateji Belgesi ve Eylem Planı''nı tanıtım toplantısına katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, bu konu hakkında şöyle konuştu:
''Bakanlık olarak, mayıs ayında bu önemli konuda düzenlenecek uluslararası bir kongreye de ev sahipliği yapacağız. Sensör, mikrodalga tüp ve özel yarıiletkenler gibi stratejik bileşenlerin ülkemizde üretilmesi ve Ar-Ge çalışmaları teşvik edilecektir. Mesela ülkemizde kompakt lamba üretimine henüz başlamadık. Ancak artık kompakt lamba üretimini atlamamız ve elektrik tüketimini düşüren LED aydınlatma konusunda yatırımlar çekmemiz daha rasyonel olacaktır. Bu konuda, kamu kurumlarının aydınlatılmasında LED aydınlatmaların zorunlu hale getirilmesi gibi çalışmalar yapacağız.Kamu Kurumların da LED teknolojisinin kullanılması enerji verimliliğini artırarak tasarrufu da sağlayacaktır.Ayrıca sadece Kamu da değil  günlük yaşantımızın da her alanında LED ışık kaynaklarının kullanımını yaygınlaştırmalıyız.Bu sayede hem siz hem cebiniz gülmüş olsun."

Arge Teşvikleri Artıyor

Özellikle bu konuda arge çalışmalarına büyük önem verdiklerin belirten Ergün, Tübitak ile ortak gerçekleşecek faaliyetlerle birlikte ivmelenmenin artacağını ve prosedürleri olabildiğince kaldırmaya çalıştıklarını söyledi. 

 


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.