elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Kaçak elektrik operasyonu için Mardin'e 3 tabur asker

Tedaş ekipleri ve 3 tabur asker ile Mardi'nin Derik ilçesine düzenlenen karadan ve havadan kaçak elektrik operasyonu Türkiye’de kaçak elektrik kullanımında ilk 5 sırada yer alan Mardin’de kaçak elektrik kullanımını önleyebilecek mi ?A- A+
23.04.2013 tarihli yazı 6538 kez okunmuştur.
Türkiye’de kaçak elektrik kullanımında ilk 5 sırada yer alan Mardin’de kaçak elektrik kullanımını önlemek amacıyla Derik ilçesinde jandarmaya bağlı 3 tabur asker ve Tedaş ekipleri, karadan ve havadan kaçak elektrik operasyonu düzenledi.
 

 

Mardin Valiliği'nden yapılan açıklamada; Mardin’in Derik ilçesine bağlı yerleşim birimlerinde Tedaş ekipleri tarafından sulama maksatlı kullanılan kaçak elektrik trafolarının tespit edilmesi üzerine, Valilik makamının olurları ile kaçak elektrik kullanımının önlenmesine yönelik tespit edilen noktalara operasyon düzenlendiği belirtildi. Açıklamada, "Operasyonda işlem yapan toplam 22 Dedaş ekibinin güvenlikleri emniyet teşkilatının güvenlik güçleri ile Mardin İl Jandarma Komutanlığı tarafından yaklaşık 3 tabur asker ile sağlandı, ayrıca bölge havadan helikopter ile kontrol edildi. İki gün devam eden kaçak elektrik operasyonu kapsamında toplam 179 ayrı noktada elektrik enerjisi hırsızlığına yönelik yasal işlem yapıldı. Ayrıca abonesiz kaçak elektrik kullanımı engellendi. Kaçak elektrik kullanımının önlenmesine yönelik bu faaliyetlere önümüzdeki dönemde diğer ilçelerde devam edilecektir.” denildi.
Osman Kemal Dağ Osman Kemal Dağ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.