elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Hager, Enerji İzleme Sistemleri ile Gereksiz Enerji Tüketiminin Önüne Geçiyor

Yarının elektrik dünyasını şekillendiren Hager, enerji izleme sistemleri ile hem gereksiz tüketimi gösteriyor hem de raporlamaları sayesinde ay sonu gelebilecek faturaların önceden tahmin edilmesini kolaylaştırıyor. Enerji izleme çözümü agardio.manager ile kullanıcıları yenilebilir enerjiye yönlendirerek şebeke ve yenilenebilir enerji kaynağı arasında efektif geçişler yapılmasına olanak sağlıyor.A- A+
08.08.2023 tarihli yazı 7034 kez okunmuştur.
Binalardaki enerji kullanımının yönetimi, kurumların operasyonlarını yerine getirirken sürdürülebilir olmalarında kritik bir rol oynuyor. Geleceğin enerji dünyasının bir parçası olarak, dünyayı daha temiz, güvenli ve yaşanabilir haline getirmeyi hedefleyen Hager, enerji izleme sistemler ile bir binada enerjinin nasıl kullanıldığına dair daha doğru bilgi sağlayarak, verimliliği artırıp enerji tüketimini minimuma indirmeye destek oluyor.
 

“Bu hizmet geniş bir kapsam sunuyor”


Hager’in konut ve ticari yapılarda enerji verimliliğini artırmak amacıyla verileri analiz edip buna göre tüketim davranışlarını şekillendirdiğini söyleyen Hager Group Türkiye Genel Müdürü İlker İşgör, bu kapsamda enerji tüketiminin ve enerji hattının anlık olarak izlendiğini, analiz edildiğini ve yönetildiğini sözlerine ekledi.

İlker İşgör konuşmasına şöyle devam etti: “Hager'den agardio.manager, enerji izleme sisteminizin merkezindeki anlık verilerin izlenmesini sağlayan akıllı sunucu çözümüdür. Haberleşme protokolü ile haberleşme sağlayan cihaz, enerji izlemeye dair veri sağlıyor ve bunların yorumlanmasına yardımcı oluyor. Bu hizmet geniş bir kapsam sunuyor. Genel tüketimden, tüketicilerin harcadığı enerjiye kadar her türlü geçmişe yönelik ya da anlık tüketim raporlarını yazılım aracılığı ile görebiliyorsunuz. Veriler Hager’in sağlamış olduğu bulut sisteminde depolandığından istediğiniz her yerden tüketim raporlarına ulaşabiliyorsunuz” dedi.


 

“Hedefimiz: Yenilenebilir enerjiyi teşvik etmek”


Enerji bina verimliliği ve sürdürülebilirlik doğrultusunda geleceğe yönelik binalar oluşturmak için çevre üzerinde etkiyi en aza indirecek uygulamaları tercih ettiklerine değinen İlker İşgör, “Bizim hedefimiz enerji izleme ile mevcut enerji kaynaklarını efektif olarak daha az kullanmak ve kullanıcılarımızı yenilenebilir enerjiye yönlendirmeye teşvik etmek. Bu konuda Ar-Ge çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biz enerji izleme sistemlerimizi şu an mevcut otomasyon sistemleri ile birleştirip, verimli kullanılan enerji ile konforu da sağlamayı amaçlıyoruz. Uzun vadede yenilenebilir enerji kaynaklarının normal şehir şebekelerine ek bir yardımcı ünite gibi olmasını amaçlıyoruz. Bu yapı ile günün işlek saatlerinde yenilenebilir enerji kaynağı ve şebeke arasında bir geçiş otomasyonu ile tüketim planlaması, ayrıca hayatımıza girmeye başlayan elektrikli araçların da bu sisteme fazla yük olmasını önleyerek daha sağlıklı bir şebeke alt yapısı planlaması oluşturmayı planlıyoruz” diye konuştu.


► İlginizi Çekebilir: Hager Witty ile Enerji Hiç Bitmiyor


 
Hager Group Hakkında:

1955 yılından bu yana Akıllı Evler, Bina Otomasyonu, Güvenlik Sistemleri ve Bina Kablo Aksesuarları ile enerji yönetim ve dağıtım sistemlerine öncülük eden Hager Group, enerji dağıtım sektörünün lider şirketlerinden biridir. Bağımsız bir aile şirketi olan ve Almanya'da kurulan Hager Group, endüstrinin inovasyon liderlerinden biri olup, 12.000 çalışana ve 2.6 milyar Euro yıllık ciroya sahiptir. Ürünleri ve sistemleri dünya üzerinde 22 farklı noktada üretilmekte ve yine dünya üzerinde 136'den fazla ülkede Hager markasına güvenen müşterilere iletilmektedir. Hager’in çözüm ve servis çeşitliliği, enerji dağıtımından kablo yönetimine, güvenlik sistemlerinden bina otomasyonuna kadar uzanmaktadır. Müşteriler ve alanında son derece uzman mühendisler ile sürekli fikir alışverişinde bulunarak proje çözümleri üretilmesi, Hager’in en temel çalışma prensibidir. Enerji verimliliği sağlayarak doğanın korunması ve uygun maliyette en kaliteli projelerin üretilmesi ise Hager’in en önemli amacıdır.Kaynak:ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.