elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Google ve Firefox'un Aşkı

Google ve Mozilla mühendisleri geliştirdikleri teknoloji sayesinde kendi tarayıcıları üzerinden sohbet etmeyi başardılar.



A- A+
06.02.2013 tarihli yazı 7632 kez okunmuştur.
Mozilla ve Google üzerinde epeydır çalıştıkları WebRTC teknolojisini nihayet sonladırmayı başardılar. Firefox ve Google Chrome üzerinden iki firmanın çalışanları hiç bir ek yazılım kullanmadan iletişime geçebiliyor.


Peki Ya WebRTC Nedir?

WebRTC'yi Türkçe'ye gerçek zamanlı iletişim olarak çevirebiliriz. Buradaki amaç web iletişiminde  bir standart oluşturabilmek. Mühendisler, kullanıcıların  bu teknolojiyi kullanarak  hiç bir ek yazılıma gerek kalmadan sesli ve görüntülü ietişim kurabileceklerini belirtiyor. Böylelikle tüm dünyada ücretsiz bir sesli ve görüntülü standart bir hale gelebilecek. Şimdi ki amaçsa bu teknolojinin gömülü olduğu tarayıcıları tüm dünyaya sunabilmek. Bunun gerçekleşmesi halinde dünyada ilk defa sesli ve görüntülü aramanın bu kadar çok insana ulaşması hedefleniyor.  


Mozilla İnovasyon Şefi ve Google Ürün Müdürü'nün bu sistem aracılığı ile ilk defa  görüşmesini aşağıdaki videomuzdan izleyebilirsiniz.






Kaynak:Google
Mehmet Cem Ateş Mehmet Cem Ateş Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder Yazdır



ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.