elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Google Glass Geliştiricileri Proje Etkinliklerini Duyurdu

Yaklaşık bir yıldır giyilebilir bilgisayar teknolojisi Project Glass üzerinde çalışan Google, artırılmış gerçeklik uygulamasını bir gözlük ile birleştiren yenilikçi ürününü geliştiricilerin karşısına çıkarıyor.A- A+
16.01.2013 tarihli yazı 6141 kez okunmuştur.


Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği I/O etkinliğinde tanıttığı Project Glass’ı konu alan iki etkinlik düzenleyecek olan Google, yazılım uzmanlarıyla bu yeni gözlük hakkında neler yapılabileceğini tartışacak.
 
San Francisco ve New York’ta düzenlenecek etkinliklere 1500 dolarlık versiyonu ön siparişle edinen geliştiricileri e-posta yoluyla davet eden Google, Project Glass’ın geliştirilebilmesinde kullanılacak yeni fikirleri ilk ağızdan almayı hedefliyor.
 
Techcrunch‘ta yer alan habere göre Google’ın düzenlediği ilk etkinlikte geliştiricilerin Google Glass’ı yakından tanımaları sağlanırken, iki gün sürecek diğer toplantıda Google’ın yeni Mirror API’si tanıtılacak. Explorer programındaki geliştiricileri bir araya getirecek etkinliklerde projeyi daha da ileriye taşıyacak fikirlerin ortaya çıkması bekleniyor.
 
Glass Foundry adı altında 28 Ocak ile 2 Şubat tarihleri arasında yapılacak her iki etkinlikte de Google mühendisleri geliştiricilerle birlikte yer alacak. Henüz tamamen kullanıcılara sunulabilmesi için önünde beş yıl gibi uzun bir süre bulunan Google Glass’ın geliştirildiği süreç boyunca destekleneceği yan teknolojiler ve geliştiricilerin bu süre zarfında ortaya koyacağı uygulamalar kilit role sahip gibi görünüyor.
 
Diğer yandan sadece ABD’deki geliştiricilere verilen 1500 dolarlık versiyonu tanıma fırsatı, dünyanın diğer bölgelerindeki uzmanları da rahatsız edeceğe benziyor. Google’ın geliştiriciler arasında yaptığı bu bölgesel seçimin projenin ilerleyişinde ne gibi sonuçlar doğuracağını ise zaman gösterecek.


Kaynak : pcmag  \Yiğitcan Damgacıoğlu
 
Osman Kemal Dağ Osman Kemal Dağ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.