elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Danfoss Mobil CO² Konteyner’i, 2018’in ilk Eğitimi için Türkiye’ye Geliyor

CO² (Karbondioksit), perakende gıda sektöründe giderek daha çok tercih edilen doğal soğutkanlardan biri olarak dikkat çekiyor. Bu durum, CO₂ kullanımı konusunda eğitim ihtiyacını da hızla artırıyor. Danfoss, bu ihtiyaca yönelik bir çözüm olarak 2016 yılında başlattığı Mobil CO₂ eğitimlerini tüm dünyaya sunmaya karar verdi. Mobil CO₂ Konteyner, ocak ayı sonunda Türkiye’ye geliyor. Detaylar haberin devamında...A- A+
17.01.2018 tarihli yazı 4593 kez okunmuştur.
Çevre kirliliğine karşı karbon salınımını azaltmanın yeni yolları aranırken, perakende gıda soğutmasında CO₂ kullanımı hızla öne çıkıyor. CO₂ kullanımı konusunda doğan eğitim ihtiyacını karşılamak üzere 2016 yılının Eylül ayında hayata geçirilen Mobil CO₂ Eğitim Birimi, tüm bunların uygulamada nasıl bir araya geldiğini gösteriyor. Danfoss Mobil CO₂ Eğitim Birimi, mevcut CO₂ soğutma çözümleriyle müşterilerinin rekabet avantajı kazanmasına da yardımcı oluyor.
 

► İlginizi Çekebilir: VLT HVAC Frekans Konvertörü

 
Dünya turuna 2017 yılında Amerika’da başlayan konteyner, Avusturalya ve Malezya’nın ardından 2018 Ocak sonundan itibaren ise Türkiye’de olacak. 29 Ocak-2 Şubat tarihlerinde Cantaş Gebze Tesisleri, 7-10 Şubat Sodex Fuarı Tuyap, 12-16 Şubat Iskav eğitimlerinin ardından İstanbul’dan İzmir’e geçerek, 19-23 Şubat tarihlerinde Frigoduman’nın İzmir Yerleşkesi’nde bulunacak.
 Danfoss Türkiye Gıda ve Perakende Satış Mühendisi Engin Sökmen; “CO₂ teknolojisi, günümüzde kullanılabilir olmakla beraber gelişmeye devam etmektedir.” dedi. Sökmen sözlerine, “Bu doğal soğutkanın tüm potansiyelinden yararlanmaları için perakendecilerin yanı sıra soğutma sistemleri üretimi, kurulumu ve servis hizmeti veren firma çalışanlarına CO₂ hakkında gerekli bilgiyi sağlamak Mobil CO₂ Eğitim Birimi misyonumuzun bir parçasıdır.” şeklinde devam etti.
 

Türkiye’de bulunduğu süre boyunca konteyner içi eğitimler, Danfoss Türkiye eğitmenleri tarafından verilecek. Ünitenin Türkiye turu süresince eğitmenler, Danfoss’un AHR Expo İnovasyon Ödülünü alan Multi Ejector teknolojisini tanıtacaklar ve demosunu yapacaklar. Yılın en sıcak gününde bile sistem verimliliğini %20'ye kadar arttırma potansiyeli sayesinde transkritik CO₂ sistemlerinin kullanım alanının sadece soğuk ve ılıman iklimlerle sınırlı olmadığını gösterecekler. Konteyner, Türkiye’nin ardından dünya turuna Güney Avrupa ülkeleri ile devam edecek.

Kaynak:


 

GÜNÜN FİRMASI