elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

3D Yazıcı ile Herkes Evinde Silah Üretebilecek!!!

Giderek yaygınlaşan ve geleceğin ürünlerinden olan 3D yazıcılar ile ilginç tasarımlar üretiliyor. Kar amacı gütmeyen internet tabanlı bir yapılanma olan Defense Distributed, çok ilginçtir ki "Wiki Weapon" adı verilen silahtan herkesin üretmesini teşfik ediyor.A- A+
28.02.2013 tarihli yazı 13672 kez okunmuştur.
Daha öncede IRONMAN örneğiyle bahsettiğimiz 3D yazıcılar geleceğe bir pencere açıyor. Bu yazıcıları kullanarak tasarladığınız ürünü anında basabiliyor ve kullanabiliyorsunuz. Mühendislik yazılımlarıyla simule edilen tasarımlar 3D printer sayesinde işlenerek, fiziksel bir boyut kazanıyor. ‘Fused Deposition’ ve stereolitografi 3D yazıcı yöntemleriyle hazırlanan silahı aşağıda görebilirsiniz.


Karşınızda AR-15 makineli tüfek
 

FDM ( Fused Deponsition Modeling)

Herkes Evinde Silah Üretebilecekmiş


Defense Distributed şirketi geliştirdikleri projeleri sunuyor ve evinizde veya ofisinizde 3D yazıcınız varsa sizinde bir silah basabileceğinizi söylüyor. Yarı otomatik AR-15 makinelisini 22 kalibrelik tabancaya çevirmeyi sağlıyor. DEFCAD adı verilen projelerden indirip basabilmeniz için 100 adet tasarım sunuyor. Kar amacı gütmeyen internet tabanlı bir yapılanma olan Defense Distributed, çok ilginçtir ki "Wiki Weapon" adı verilen silahtan herkesin üretmesini teşfik ediyor. Tartışmalı ve ilginç görünsede 3D yazıcılıkta epey bir gelişme gösteriyorlar ve bu silah deneme videolarında 600 mermi savuruyor.

 
Osman Kemal Dağ Osman Kemal Dağ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.