elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Serhat Seyrek

Deniz Ulaşımında Yapay Zeka Dönemi

Deniz Ulaşımında Yapay Zeka Dönemi Ulaşım sektöründeki en büyük trendlerden biri otonom teknolojiler. Aklınıza gelebilecek her türlü ulaşım yönteminde otonom teknolojiler test ediliyor. Fakat deniz ulaşımında şimdiye kadar yapılmış en büyük test bu olabilir.

devam >>
Drone ile 1 Günde 40.000 Ağaç Tohumu Ekildi

Drone ile 1 Günde 40.000 Ağaç Tohumu Ekildi Dronelar şu anda da askeri istihbarat, doğala afetlere müdahale gibi çok kritik alanlarda kullanılıyor. Ağaç tohumu ekmek de artık dronelara emanet.

devam >>
Yüzünüz Hakkında Fikir Yürüten Yapay Zeka

Yüzünüz Hakkında Fikir Yürüten Yapay Zeka Bir insan hakkındaki ilk izlenimler kimileri için önemsiz olsa da birçok insan için oldukça önemlidir. İlişkilerini bu izlenimlere göre ilerletirler. Peki ya bir yapay zeka bir insan hakkında izlenime sahip olabilir mi? Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Slew Rate Nedir?

Slew Rate Nedir? Bir op-amp’ın çıkış işaretinin ne kadar hızlı değişebildiğini belirten orana slew rate denir. Slew rate, op-amp’ın optimum çalışma genliğini ve maksimum giriş frekansını belirlememizde bize yardımcı olur. Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Otonom Aracı Polis Durdurursa Ne Olur?

Otonom Aracı Polis Durdurursa Ne Olur? Otonom araçlar hakkında çok olumlu gelişmeler yaşandığı gibi trafikte yaşattığı zor durumlar ve kazalar da birçok habere konu oluyor. Fakat bizim içeriğimiz bu 2 konuyla da alakalı değil. Bir otonom aracı polis durdurmaya çalışırsa ne olur? Detaylar yazım...

devam >>
Eddy Akımı Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Eddy Akımı Nedir? Nerelerde Kullanılır? Manyetizma için oldukça önemli olan eddy akımı, değişken bir manyetik alan sonucu iletkenlerde oluşan akım olarak tanımlanır. Girdap şeklinde iletkenden aktığı için girdap akımı da denir.

devam >>
Elektrikli Araçlarda Elektromanyetik Uyumluluk

Elektrikli Araçlarda Elektromanyetik Uyumluluk Elektronik cihazların yaygınlaşması, beraberinde bazı sorunlar getirdi. Elektronik cihazlar çalışırken elektromanyetik alandan etkilenir. Dolayısıyla elektronik cihazlar yan yana çalışırken karşılıklı parazit ihtimali var. Elektromanyetik uyumluluk bunu e...

devam >>
MIT Evrimleşen Robot Geliştirdi

MIT Evrimleşen Robot Geliştirdi MIT tarafından geliştirilen Evolution Gym adlı robot optimizasyon sistemi, robotların görev anında kendini geliştirmelerine olanak sağlıyor. 2D bir sistem olan Evolution Gym hakkındaki detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Yapay Zeka ile Malzeme Keşfi Yapılıyor

Yapay Zeka ile Malzeme Keşfi Yapılıyor Günümüz dünyasının üretim çağında olduğunu düşünürsek, hammadde üreticiler için en kritik unsur. Yıllardır bilim insanları yeni malzemelerin, yeni elementlerin keşfi için çalışmalar yapıyor. Şu an ise adını bilim kurgu filminden alan JARVIS sistemi gelişt...

devam >>
8 Adımda Güç Transformatörü Kurulumu

8 Adımda Güç Transformatörü Kurulumu Çeşitli transformatörler için çeşitli kurulum teknikleri bulunur. Bu yazımızda güç transformatörlerinin prosedürlere göre kurulumu ve testini 8 adımda anlattık. Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Toplam 90 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 10
1 2 3 4 5