elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Ayşe Müberra Arslan

Dünya'nın En Güçlü Lazeri | Japon Alevleri

Dünya'nın En Güçlü Lazeri | Japon Alevleri Japonya Osaka Üniversitesi'nde çalışmakta olan bilim adamları dünyadaki en güçlü lazeri geliştirerek bir ilke imza attı. Yapılan ilk deneylerde lazer yaklaşık 2 katrilyon watt enerji saçtı. Detaylar haberimizde.

devam >>
Guglielmo Marconi Kimdir?

Guglielmo Marconi Kimdir? 1,5 mil üzerinde bir uzaklıktan kablosuz sinyalleri göndermeyi başaran Guglielmo Marconi İtalya'da dünyaya gelmiştir. Yaptığı çalışmalar sonucunda kablosuz telgraf teknolojisi sistemine ilişkin ilk patenti almıştır ve Kablosuz Telegraf ve Sinyal Şirketi’...

devam >>
Kötü Bir Sosyal Medya Aracı Olarak Facebook

Kötü Bir Sosyal Medya Aracı Olarak Facebook Facebook veya diğer sosyal medya araçları günümüzde neredeyse herkes tarafından kullanılmaktadır. Pek çok kişi tarafından oldukça beğenilen hatta faydalı bulunan Facebook aslında insanları olumsuz yönde de etkileyebiliyor. Ayrıntılar haberimizde.

devam >>
Akıllı Telefon Kullanımına Kısa Bir Ara

Akıllı Telefon Kullanımına Kısa Bir Ara Akıllı telefonlara olan düşkünlük gün geçtikçe artarak devam ediyor. Makarna sosu üreticisi Dolmio tarafından üretilen yeni biber öğütücü yemek esnasında sizin için baharat yaparken aynı zamanda elektronik cihazları da engelliyor. Ayrıntılar haberimizde.

devam >>
Android Kullanıcıları İçin Güvenlik Tehdidi

Android Kullanıcıları İçin Güvenlik Tehdidi Geçtiğimiz yıl en iyi mobil işletim sistemi seçilen Android işletim sistemi kullanıcıları güvenlik tehdidi altında. Son verilere göre kullanıcıların büyük bir kısmı korumasız. Ayrıtılar haberimizde.

devam >>
Kriptoloji Nedir? | 2. Bölüm

Kriptoloji Nedir? | 2. Bölüm Şifreleme ve şifre çözme işlemlerinde birçok algoritma ve teknik yöntem kullanılmaktadır. Kullanılan bu algoritmaların kriterleri nelerdir? Şifreleme algoritmaları nasıl sınıflandırılır? Ayrıntılar yazımızda..

devam >>
Amerikan Hava Sahası Hacker Tehdidi Altında

Amerikan Hava Sahası Hacker Tehdidi Altında Geçtiğimiz günlerde ABD hükümeti tarafından yapılan açıklamada Amerikan Hava Sahası' nın hackerların saldırısına uğrayabileceği söylendi. Uçuş güvenliğini kötü yönde etkileyebilecek bu açıklıklar çeşitli nedenlerle düzeltilememekte. Ayrıntılar haberimizde...

devam >>
Siber Saldırı Nedir? | 2. Bölüm

Siber Saldırı Nedir? | 2. Bölüm Bu yazımızda siber saldırı analizinin ilk aşaması olan keşif bölümünü ele alacağız. Hedef sistem hakkında hangi bilgileri elde edebiliriz? Bu bilgileri elde ederken kullanılabilecek araçlar nelerdir? Ayrıntılar yazımızda..

devam >>
Kriptoloji Nedir? | 1. Bölüm

Kriptoloji Nedir? | 1. Bölüm Şifre bilimi olan kriptoloji insanlığın yaratılışından bugüne kadar çeşitli evreler geçirerek günümüze ulaşmıştır. Kriptoloji nedir, tarihte hangi aşamalardan geçmiştir? Ayrıntılar yazımızda..

devam >>
Siber Saldırı Nedir? | 1. Bölüm

Siber Saldırı Nedir? | 1. Bölüm Gelişen teknolojiyle birlikte yaşamımıza giren yeni bir kavram: Siber Saldırı. Peki siber saldırı ne demektir? Engellemek için yapılacak analiz nasıl olmalıdır? Soruların cevabı yazımızda..

devam >>
Toplam 22 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 10
1 2 3