elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Yıldız Teknik Üniversitesi’ne 3 Ödül Birden

Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü üniversitenin ve ülkemizin adını duyurmaya devam ediyor!A- A+
26.12.2014 tarihli yazı 4879 kez okunmuştur.
Bütün pozitif bilim dallarına hitap eden, bünyesinde farklı alanlardan birçok üyeyi barındıran ve teknik anlamda çalışmalar yapmayı kendine hedef edinmiş olan IEEE; “Institute for Engineers and Everybody Else” anlayışıyla yola devam ediyor. YTÜ IEEE ise Robotics & Automotion, Product Safety Engineering, Power & Energy, Computer, Education, Biology, Reliabily gibi elliye yakın topluluk ile farklı bilim dallarına hitap ederek bu alanlarda faaliyet gösteriyor.

YTÜ IEEE Öğrenci Kulübü kurulduğu 8 Mayıs 2001 tarihinden bugüne sürdürdüğü özverili çalışmalarıyla, üyelerini gerek onları iş hayatına hazırlayarak gerekse eğlenceli çalışma ortamlarıyla buluşturarak “Üniversite Sosyalliği” kavramını tanımalarını sağlıyor. ''Sadece Derse Girerek Mühendis Olunmaz!'' sloganıyla hareket eden YTÜ IEEE, her geçen gün ödüllerine bir yenisini daha ekliyor.

 
►İlginizi Çekebilir: IEEE | Üniversite Öğrenci Kulüpleri


IEEE’nin verdiği en prestijli ödüllerden biri olan, faaliyetlerin kalitesini arttırmayı ve öğrencileri bu konuda teşvik etmeyi amaçlayan yarışmaya her sene dünyanın dört bir yanından IEEE öğrenci kolları başvuruyor. ‘’The Darrel Chong Student Activity Award’’ yarışması sayesinde öğrencilerin yaptıkları projelere daha sıkı sarılmaları, devamlı ve yenilikçi düşünmeleri hedefleniyor.

YTÜ IEEE Öğrenci Kulübü, etkinliklerin geçmişinden itibaren değerlendirildiği bu yarışmaya ilk kez 2013 yılında ‘’RLC Günleri’’ , ‘’İLTEK Günleri’’ ve ‘’Yıldızlı Projeler Yarışması’’ ile katılarak ‘’Bronz Derecesi’’ elde etmişti. 2014 yılında ise yine bu üç etkinlik ile katıldığı yarışmada ''Bir Gümüş, İki Bronz Derecesi'' elde ederek bünyesindeki gelişmeleri bir kez daha gözler önüne serdi. Yıldız Teknik Üniversitesi’ni uluslararası alanda da çok iyi bir şekilde temsil eden YTÜ IEEE Kulübü’nü tebrik eder, başarılarının katlanarak devam etmesini dileriz.


Kulübünüzün etkinliklerini ElektrikPort destekliyor!
İletişim: info@elektrikport.com
Gizem Yağmur Kılıç Gizem Yağmur Kılıç Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.