elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Üniversite Öğrencilerine Yemek Ismarlamak İstemez Misiniz? |
'' Askıda Ne Var?''

Yıllardır süre gelen ve insanlarımızın paylaşma duygusunu geliştiren ‘’askıda ekmek’’ geleneği gün geçtikçe azalırken, odağını üniversite öğrencilerine çevirerek yeni bir sosyal sorumluluk projesi oluşturuldu: ‘’askıdanevar.com’’. Sistem üniversite öğrencilerine karşılıksız yemek ve hizmet amaçlanarak kurulmuş ve üniversite öğrencisi olmayanlar bu ücretsiz yemeklerden yararlanamıyor.A- A+
23.01.2013 tarihli yazı 8181 kez okunmuştur.
 
''Askıda Ne Var?’’ sosyal sorumluluk projesini başlatan Oğuzhan Canım ve Abdulkadir Kıvrak’ ın bu projeyle amaçladıkları hedef: ‘’Türkiye’deki kriz ortamında maddi gelirleri olmayan ve ailelerinin desteğiyle öğrenim hayatına devam eden üniversite öğrencilerine ücretsiz yemek imkânı sunulmasıdır. Öğrencilere yardım etmek isteyen kişi ve kurumların kolayca yardımlarını aktarabilecekleri bir sistemdir. Toplumun unutulmuş gelenek ve göreneklerinin tekrar hatırlanmasını sağlamak, toplumun vicdani değerleri ile üniversite öğrencilerine küçük bir katkıda bulunmaktır.’’ şeklinde.
 
Kısaca sistem, sosyal sorumluluk sahibi kişilerin ve kurumların yemedikleri yemeğin parasını vererek üniversite öğrencilerine yemek ısmarlaması üzerine kurulu.


Sistem Nasıl İşliyor ?


Askidanevar.com  üyesi restoranda yemek siparişi veriyorsunuz.

►Sipariş verildikten sonra askıya bırakılacak ürün ve sayısını belirliyorsunuz.
►Toplam spariş ve askıda bırakılan ürünün/lerin  bedeli kasaya ödüyorsunuz.
►Askıya bırakılan ürünün fişi restoran girişindeki Askıdanevar.com logolu tabelasına ekleniyor.
►Restorana gelen üniversite öğrencisi kimliğini ibraz ettikten sonra restoran girişindeki fişi alarak ücretsiz şekilde yemeğini yiyebiliyor.
 

Sizlerde bu projeye destek olmak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz ...

Çağdaş Ozan Pamuk Çağdaş Ozan Pamuk Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.