elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

TET Ar-Ge Proje Pazarı |
22 Mart 2013

1. si 25 Mayıs 2012 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’ nde gerçekleştirilen TET Ar-Ge Proje Pazarı etkinliği; İstanbul Elektrik, Elektronik, Makine ve Bilişim İhracatçıları Birliğince Elektrik, Elektronik ve Bilişim sektörlerinde yüksek katma değerli üretim yapılabilmesi, ihracatın sürdürülebilir kılınması ve Üniversite – Sanayi İşbirliği kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla yapılmaktadır.A- A+
05.03.2013 tarihli yazı 9336 kez okunmuştur.
‘’Proje Baharı’’ olarak adlandırılan AR-GE projesi yapmak isteyen sanayi kuruluşlarının temsilcileri, üniversiteler, AR-GE kuruluşları ve teknopark çalışanları ile araştırmacıları bir araya getirerek aralarındaki iletişimi artırmak, AR-GE destek programlarına başvurulmasına destek olmak, sanayii ihtiyaçları ile buluşmaya katkı sağlayacak ortak proje önerilerinin oluşturulması hedeflenmektedir.
 
Danışma kurulunda sektörün önde gelen isimlerinin yer aldığı geçen yıl ki etkinlikte 217 başvurusu gerçekleşmiş ve yapılan değerlendirme sonucu 111 proje sergilenmeye hak kazanmıştır. Yarışmaya katılan projeler arasından başarılı bulunun 3 projeye toplamda 100.00 TL ödül verilmiştir.
 
22 Mart 2013 tarihinde ikincisini gerçekleştilmesi planlanan, katma değer yaratacak yenilikçi projelerin işbirliği imkanlarına kavuşabileceği "TET Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliğinde sunulmak üzere, Elektrik, Elektronik ve Bilişim sektörlerinde
 
Bilgi ve İletişim Teknolojileri Uygulamaları (ICT)
Nano-Teknoloji Uygulamaları
Mekatronik Uygulamaları (MEMS)
Enerji Üretim, İletim ve Dağıtımına Yönelik Uygulamalar
Çevre ve Enerji Verimliliği Uygulamaları
Diğer
 
olmak üzere 6 kategoride proje başvuruları alınacaktır.
 
TET Ar-Ge Proje Pazarı'na katılmaya hak kazanan proje sahipleri istedikleri takdirde ödül kategorisinde de değerlendirmeye alınacaklardır. Başvuran projeler arasından Ödül Kurulu tarafından başarılı bulunan projeler aşağıdaki miktarlarda ödüllendirilecek olup, derecelendirme tüm kategoriler için ortak yapılacaktır:
 
1.'lik ödülü : 50.000 TL
2.'lik ödülü : 30.000 TL
3.'lük ödülü : 20.000 TL
Mansiyon : 10.000 TL (3 Kategoride)
 
Detaylı bilgi içinhttp://www.tetprojepazari.org

Çağdaş Ozan Pamuk Çağdaş Ozan Pamuk Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.