elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Savunma Sanayi Günleri'15 |
YTÜ MakTek

Savunma Sanayi Müsteşarlığı ve High Tech Port desteği, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi Dekanlığı ve Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Teknolojileri Kulübü işbirliği ile düzenlenen 6. Savunma Sanayi Günleri etkinliği 18-19 Kasım 2015 tarihinde YTÜ Davutpaşa Kampüsü 2010 Avrupa Kültür Başkenti Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecektir. Ayrıntılar haberimizde...A- A+
13.11.2015 tarihli yazı 6393 kez okunmuştur.
Katılımcılar ve sektörde faaliyet gösteren birçok firma tarafından büyük bir ilgi ve merakla beklenen etkinlik, ülkemizdeki üniversitelerde savunma sanayi sektörüne yönelik olarak hazırlanan etkinlikler arasında gerek dinleyici kitlesi, gerekse katılımcı firmaları ile ''En büyük etkinlik'' olma özelliğini devam ettirmektedir.

Etkinliğin temel amacı, seminer ve paneller yolu ile ülke gençlerinin savunma sanayinin gelecekten beklentileri hakkında bilgi edinmesi ve yurt içinde gerçekleştirilen nitelikli Ar-Ge çalışmaları ile yerli imkanlar dahilinde üretilen savunma sanayi ürünlerinden haberdar olmasıdır. Katılımcılar için gün boyu hazır bulundurulacak olan sergi salonumuzda milli teknoloji ile geliştirilen savunma sistemlerini incelemek ve birebir görüşmeler için firmaların standları yer alacaktır. Bunun yanı sıra üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmek amacı ile gerçekleştirilecek olan çalıştayda sektöre ilgi duyan ve savunma sanayi alanında çalışmaları olan akademisyen, öğrenci ve firmalar bir araya getirilecektir.Sektöre, ülkemize ve öğrencilere büyük katkılar sağlayacağı düşünülen fikirler de burada firma yetkilileri, akademisyen ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı yetkilileri ile birlikte ele alınacaktır. Etkinlikte yer alan değerli konuklar; ulusal savunma sanayinde dışa bağımlılığın azaltılması, ülkemizin savunma ve güvenliğine yönelik olarak Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatı ile kamu kurumlarının sistem ihtiyaçlarının karşılanması için teknolojik gelişmeler ışığında özgün yurt içi sistemlerin geliştirilmesi ve bu doğrultuda yapılan Ar-Ge çalışmaları ile uluslararası pazara entegre, rekabetçi bir milli savunma sanayinin oluşturulması gibi birçok konuyu ele alacaktır.


Yapılacak sunum ve panellerde geliştirilen milli teknolojik sistemlerden yapılan modernizasyonlara kadar bütün noktalar uzmanları tarafından irdelenecektir.

Etkinlik tarihi: 18-19 Kasım 2015
Etkinliğin yapılacağı yer: YTÜ Davutpaşa Kampüsü Kongre ve Kültür Merkezi
Etkinlik Eventi: https://www.facebook.com/events/934199326647755/ 
 
Etkinliğe katılmak için ön kayıt formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Kayıt Formu: www.ssg6.tk
Son Başvuru Tarihi: 17 Kasım 2015
Hashtag: #savunmanınyıldızıparlıyor

Etkinliğik ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için:
 
  https://www.facebook.com/MAKTEK
  https://twitter.com/YtuMakTek
  https://instagram.com/maktekytu


Aktif etkinlik bulunmamaktadır.