elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Mekatro - Tek 2013 |
Makine Teknolojileri Kulübü

Türkiye’ nin En Aktif Bilim ve Teknoloji kulüplerinden biri olan Makine Teknolojileri Kulübü (MakTek); ulusal teknolojik kalkınma ve küresel rekabet edilebilirlik düzeyinin arttırılmasına katkı sağlamak , inovasyon ve Ar-Ge kültürüne sahip nesillere vizyon yaratmak amacıyla 20-21 Şubat 2013 tarihleri de Mekatronik Tenolojiler’13 Etkinliği’ ni düzenliyor.A- A+
25.01.2013 tarihli yazı 6699 kez okunmuştur.
Üniversite sanayi işbirliğinin öncüsü olarak Ar-Ge ve inovasyon sürecinde sürekliliği sağlamak amacıyla faaliyetlerini sürdüren MakTek; genç mühendis adaylarına farkındalık kazandırmak ve kişisel gelişim süreçlerine katkı sağlamayı amaçlamakta. Endüstriyel Otomasyon temasıyla alanında en ileri uygulamaları işleyecek olan Mekatronik Teknolojiler’13 Bilim - Teknoloji ve Sanayi Bakan Yrd. Sayın Davut Kavranoğlu’nun katılımıyla; Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğü ve ENOSAD desteğiyle düzenleniyor.

Mekatronik Teknolojiler’13 ulusal sermayeye katkı sağlayan teknoloji tabanlı firmaların ve alanında dünya çapında saygınlığı bulunan akademisyenlerin sunumları ile ilgilileri bir arada buluşturacak ve özgün ürünleriyle sektöre damgasını vuran Ar-Ge odaklı ulusal teknolojik ürünler oluşturulan sergi alanında katılımcılara tanıtılacak.  Etkinliğin ardından düzenlen toplantılarla akademisyenler ve sektör bir araya getirilerek bilgi paylaşım havuzu oluşturulacak.
 

Kendine özgü felsefesiyle ileri teknoloji aşamasında farklı yaklaşımlara sahip olan mekatronik mühendisliği, ar-ge  atağına kalkan ülkemizde sürecin kilit noktaları arasında yer alıyor. Mekatronik mühendisliği, disiplinler arası konseptiyle geleceğin mühendisliği olarak görülüyor. Ülkemizin teknolojik stratejilerini belirleyen kurum ve kuruluşlarca her alanda önemi vurgulanan mekatronik teknolojiler, Yıldız Teknik Üniversitesi önderliğinde her zaman ulusal teknolojik kalkınma ve küresel rekabet edilebilirlik sürecine katkı sağlayacaktır.
 

Detaylar: www.ytumaktek.org

Çağdaş Ozan Pamuk Çağdaş Ozan Pamuk Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.