elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Liderlerin Övdüğü Liderlik Okulu... YGA

Liderlerin övdüğü liderlik okulu Young Guru Academy’ nin ön başvuru süreci başladı. YGA geleceğin sosyal sorumlu liderlerini yetiştirmek amacıyla 2000 yılında Türkiye’de kurulmuş uluslararası bir sivil toplum kuruluşudur.A- A+
26.05.2013 tarihli yazı 11036 kez okunmuştur.
YGA, kuruculuğunu Sinan Yaman’ ın yaptığı dünyanın en çok başvuru alan Liderlik Okulu’ dur. 50 bin gibi rekor bir sayıya ulaşmıştır. YGA da liderlik serüveni, her Kasım ayının son haftası İstanbul’da düzenlenen YGA Zirvesiyle başlar. Zirveye başvuruda bulunan adaylar arasından seçilen 4000 kişi katılmaya hak kazanır. Sabah 9’ dan akşam 5’ e kadar süren zirveye, Uluslararası firmaların üst düzey yöneticileri, sanatçı ve akademisyenler katılır. Bu kişilerin fikirlerinden beslenildiği zirve sonrası; kavramların içselleştirilmesine göre mülakat için 1000 kişi seçilir. Bunun ardından İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana bölge merkezlerimizde mülakatlar yapılır. 4 aşamalı mülakatlar sonucu YGA kütüphanelerinde görev alacak YGA’ lı 400 kişi belirlenir.

 
YGA Uluslararası Liderlik Okulu, çok uluslu firmaların dünya başkanlarının, yönetim kurulu üyelerinin, bilim adamı, sanatçı ve akademisyenlerin sorumlu lider olma yolunda tecrübelerini katılımcılarla paylaştığı yoğun bir eğitim programıdır. Liderlik Okulu’ nu üstün başarıyla tamamlayanlar; New York, Washington ve Research Triangle’da gerçekleştirilen 2 haftalık YGA Amerika Liderlik Kampı’na katılma hakkı kazanır. YGA’ lı liderler, Liderlik Programında Güler Sabancı, Hüsnü Özyeğin, İlber Ortaylı, İzzet Garih, Bill Drayton, Ahmet Bozer, Ali Koç, Süreyya Ciliv, Çetin Yüceuluğ, Norbert Klein, Ümran Beba, Conor Pierce gibi 300’e yakın değerli YGA konuşmacısının başarı hikâyeleri ile beslenip, vizyonlarını genişletirler. 
Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilen Bill Drayton, en başarılı uluslararası sivil toplum örgütlerini davet ettiği toplantıda, YGA’ yı şöyle tanıttı: ''Pek çok liderlik programına katıldım, dünyanın farklı ülkelerinde sivil toplum örgütleri ve projeleriyle tanıştım. Hayatımda ilk defa gençlerin liderlik kabiliyetlerinin, kendi ürettikleri sosyal sorumluk projelerini hayata geçirirken geliştirdiklerini görüyorum. YGA’ nın sıra dışı liderlik programı bu yüzden beni çok etkiledi.''

 
Ben bir YGA’ lı olarak YGA’ nın bana çok şey kattığını fark ediyorum. Başka insanlara fikir alışverişinde bulunmak onların hayallerini dinlemek, hayallerimi anlatmak, gelecek için çalışırken aynı zamanda beraber gülmek gerçekten harika bir şey.  YGA anlatılandan daha içten ve samimi insanların bulunduğu, liderliğin sahada öğrenildiği bir oluşum bu yüzden sizlerin de YGA’ lı olmasını çok isterim.


Son Başvuru Tarihi 6 Ocak:  http://www.yga.org.tr/YGA/

 
Hüseyin Çağlar Sevinç

Erciyes Üniversitesi - Endüstri Mühendisliği

Aktif etkinlik bulunmamaktadır.