elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Kariyerim Yıldız' da Etkinliği Büyük Beğeni Topladı

Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Kulübü olarak kariyer fırsatlarını ayağımıza kadar getirmeye devam ediyor. 11 Aralık 2012 günü YTÜ Davutpaşa Kampüsü Fen Edebiyat Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinlikte, öğrenciler Kariyerim Yıldız'da etkinliği ile şirketleri daha yakından tanıma, staj olanakları hakkında bilgi sahibi oldular.



A- A+
14.12.2012 tarihli yazı 7237 kez okunmuştur.
İlk oturumda Ergo Sigorta’ dan Değer SAĞIM ve Emre KILINÇARSLAN reklam müzikleri ile akıllarımızda yer edinmiş olan Ergo Sigorta butik ya da outlet bir şirket olmadıklarından, pazarlamaya yön vermeyi ilke haline getiren bir şirket olduklarından bahsettiler. Firmayı anlatmanın yanı sıra işe başvurusu konusunda nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair bilgiler verildi. Ergo Sigorta’da çalışmaya yeni başlayan birinin ilk ayı, bir nevi yardımcı sayılabilecek buddy ve kılavuz işlevi gören e-learning ile geçtiğini, böylelikle kişinin sıkıntı çekmediğini ve zorunlu yaz stajının yanı sıra staj konusunda her türlü desteği sağladıklarını anlattılar.
 
İkinci oturumda Komtaş Bilgi Yönetim’ i temsilen Yüksel ÇOMAK çeşitli alanlarda bilgi paylaşımında bulundu. Artık düşünülen her şeyin bilgisayar ortamında var olduğu üzerinde duran Çomak, makineler iş yaparken daha tecrübeli ve daha yetenekli insanlara ihtiyaç duyulduğunu vurguladı. “Firmalar böyle bir ortamda büyümek zorundalar ve sorumlulukları da giderek artıyor.” diyen Yüksel Çomak her şeyin ağ toplumu denilen bir çemberin içinde olduğuna dikkat çekti. Yeni Türkü’nün çember şarkısında geçen “Ya dışındasındır çemberin ya da içinde yer alacaksın.” dizelerini de sözlerine ekledi. Ayrıca çağın artık çalışma ile özel yaşamı ayırma değil de bütünleştirme çağı olduğu belirten Yüksel Çomak; şirketlerin sosyal ağlar konusua  verdiği önemi vurguladı. Bu bilgilerin ardından Çomak, öğrencilerin sorularını yanıtladı.
 
Son oturumda Yapı Kredi Bankacılık, sunumları ve tek perdelik tiyatroları ile katılımcılara keyifli anlar yaşattı.. Merve ESKİTAŞÇIOĞLU bankacılık konusundaki bilgi aktarımının ardından ''İnsan Kaynakları'' alanı konusunda önemli bilgiler verdi. Son dönemlerde sıkça duyulan X ve Y kuşaklarına, dikkat çeken Merve Eskitaşçıoğlu bizlerin de içinde bulunduğu 80 sonrası kuşağı kapsayan Y kuşağının çok ani kararlar alan ve çok çabuk sıkılan bir yapısı olduğu için iş hayatına başlarken o işi gerçekten isteyip istemediğiniz konusunda önemle durmamız gerektiğini vurguladı. Şirket bünyesindeki özellikle 3. sınıf öğrencilerini ilgilendiren, Heroes Club sisteminin önemini ve bu sayede iş hayatına bir adım önde başlama fırsatı yakalanabileceği anlatıldı.

Ayrıca sunum sonunda İlker ELİBOL ve Erdem BAŞ’ın eşliğinde eğlenceli bir tek perdelik bankacılık gösterisi sergilendi.
Çağdaş Ozan Pamuk Çağdaş Ozan Pamuk Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder Yazdır



Aktif etkinlik bulunmamaktadır.