elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Gençler, Çalık YEDAŞ' la İcat Enerjisi Buluyor

Çalık YEDAŞ, 19 Mayıs Üniversitesi işbirliği ile üniversite öğrencilerine yönelik "Gençler Yeni İcat Çıkarıyor" projesini hayata geçirerek, "Öğrencilerin yaratıcı potansiyellerinin yarışacağı projesinde hedef, "Enerji verimliliği'A- A+
25.02.2013 tarihli yazı 8217 kez okunmuştur.
“Gençler Yeni İcat Çıkarıyor” projesi; Çalık YEDAŞ, 19 Mayıs Üniversitesi işbirliği ile “Enerji Verimliliği”  temasıyla başlıyor. Samsun, Sinop, Ordu, Çorum ve Amasyalı gençlerin 'Endüstriyel Tasarım', 'Kısa Film/Animasyon' ve 'Afiş/Grafik Tasarım' alanlarındaki yaratıcı potansiyellerini harekete geçirmesinin hedeflendiği projeyle Çalık YEDAŞ' ın kurumsal sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan ve “Enerji Verimliliği” temasıyla gerçekleştirilecek Gençler Yeni İcat Çıkarıyor yarışmasına, Samsun, Sinop, Ordu, Çorum ve Amasya illerinde yaşayan üniversite öğrencileri 1 Şubat- 31 Mart 2013 tarihleri arasında “Endüstriyel Tasarım”, “Kısa Film/Animasyon” ve “Afiş/Grafik Tasarım” kategorilerindeki çalışmalarıyla katılabilecekler.
 

Enerji Verimliliğinde Hep Birlikte Olmalıyız

 
Çalık YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, “Enerji Verimliliği” konusunun global bir önem taşıdığını vurgulayarak “Bugünün ve geleceğin en yaşamsal konularından biri olan enerji verimliliği, Çalık YEDAŞ’ın da öncelikli konularının başında geliyor. Enerji verimliliği meselesinin, tek başına devletlerin, sektörün ya da tek tek kuruluşların meselesi olmadığına dikkat çekmek ve bu konuda gençlerin yaratıcı fikirlerini uygulayabilecekleri bir alan açmak istedik” dedi.
 

Gençlerin Yaratıcılığı Önemli 


“Bölgede üniversite gençlerinin kendilerini ifade edebilecekleri alanların sınırlılığına” dikkat çeken Nurettin Türkoğlu, şöyle devam etti: “Enerji verimliliğinden söz ediyorsak, her şeyden önce bölgemiz gençliğinin yaratıcı enerjisini harekete geçirmek ve toplum yararına projelere dönüştürmek zorunlu görevimizdi. Aslında Çalık YEDAŞ, sadece Gençler Yeni İcat Çıkarıyor projesiyle bile enerji verimliliğine verdiği önemin altını çizmiş oluyor. Popüler kültürün her alanda egemen olduğu bir ortamda toplumun ve gençlerin dikkatini bölgemizin, ülkemizin ve dünyamızın öncelikli meselelerine çekmek; üniversiteli gençlerin enerji verimliliği gibi çok önemli ve öncelikli bir konuda düşünmelerini ve proje üretmelerini teşvik etmek istiyoruz. Bu konuda bölgemizin lokomotif akademik kuruluşu 19 Mayıs Üniversitesi ve yerel medya işbirliğiyle gençlerimize yıldızlaşabilecekleri yepyeni bir alan açıyoruz.".
 

Üretime Teşvik

 
Türkoğlu: "Gençler Yeni İcat Çıkarıyor projemizle, bölgemizde ihmal edilen bir kesimin, gençliğin, pek popüler olmayan bir alanda, akademik yaratıcılık alanında, popüler kültür enstrümanlarını da göz ardı etmeyen bir yaklaşımla üretime teşvik etmeyi amaçlıyoruz.
 

Jürideki İsimler Projeye Verilen Önemi Gösteriyor


Yarışma için belirlenen jüri üyeleri, projenin önemini anlamak için yetiyor.

 Prof. Dr. Ahmet BULUT
 Doç. Dr. Bekir ŞİŞMAN
► Doç. Dr. Ali SEYLAN
 Yrd. Doç. Dr. Erdem Emin MARAŞ
 Yrd. Doç. Dr. Kemal YILDIZLI
 Yrd. Doç. Dr. Çetin KURNAZ 
 Yrd. Doç. Dr. Hüseyin ARSLAN:
 İbrahim TAN : Kültür ve Spor Müdürü
 Nurettin TÜRKOĞLU : Çalık Yedaş Genel Müdürü 
 Banu SÜTÇÜ : Çalık Yedaş Kurumsal iletişim Kalite Eğitim Müdürü
 Tevfik Fikret Demirel : Çalık Yedaş Sistem İşletme Koordinatörü
 İlknur Yılmaz : Çalık Yedaş Planlama Yatırımları ve Tesis Koordinatörü
Çağdaş Ozan Pamuk Çağdaş Ozan Pamuk Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.