elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Çin Üniversiteleri’ nden Türkiye’ ye Çıkarma…

Türkiye’de 2012 Çin Kültür Yılı olarak kutlanırken, 2013 yılı da Çin’de Türk Kültür Yılı olarak kutlanmaya hazırlanıyor. Bu çerçevede ülkemizde ortak projeler yapmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere üniversiteleri ziyaret eden Çin Halk Cumhuriyeti heyeti, İstanbul’da Yeni Yüzyıl Üniversitesi’yle, Anadolu’da da Pamukkale Üniversitesi ile görüşerek karşılıklı öğrenci ve akademisyen değişimi ve kültürel etkinliklerle ilgili iyi niyet mektubu imzaladı.A- A+
02.12.2012 tarihli yazı 6701 kez okunmuştur.

2013 Çin’de Türk Yılı…

Çin Üniversiteleri, 2013’e Türk Üniversiteleriyle Birlikte Hazırlanıyor...

 

Türkiye’de 2012 Çin Kültür Yılı olarak kutlanırken, 2013 yılı da Çin’de Türk Kültür Yılı olarak kutlanmaya hazırlanıyor. Bu çerçevede ülkemizde ortak projeler yapmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere üniversiteleri ziyaret eden Çin Halk Cumhuriyeti heyeti, İstanbul’da Yeni Yüzyıl Üniversitesi’yle, Anadolu’da da Pamukkale Üniversitesi ile görüşerek karşılıklı öğrenci ve akademisyen değişimi ve kültürel etkinliklerle ilgili iyi niyet mektubu imzaladı.
Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Çin Üniversitesi ile İyi Niyet Mektubu İmzaladı.


Aralarında Ceeiang Eyaleti Maliye Üniversitesi Rektörü Han Yixiang, Ceeiang Eyaleti Ningbo Üniversitesi Rektörü Zhao Fa, Çin Halk Cumhuriyeti Ceeiang Eyaleti Milli Eğitim Sınav Enstitüsü Başkanı ve Wanli Üniversitesi’nden yetkililerin de bulunduğu Çin heyeti, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Hüsnü Gündüz ile Rektör Yardımcısı ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu’nu makamlarında ziyaret ederek üniversite hakkında bilgi aldı.

Rektör Gündüz ile Maliye Üniversitesi Rektörü Han Yixiang, Ningbo Üniversitesi Rektörü Zhao Fa ve Venlie Üniversitesi yetkilisi Tao Guoxia arasında üniversiteler arası işbirliğine yönelik iyi niyet mektubu imzalandı. Görüşmede, misafir heyet Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin geniş kapsamlı bir şehir üniversitesi olduğunu ve bölümlerinin kendi üniversiteleri ile hemen hemen aynı olduğunu belirterek öğrenci ve akademik personel değişimi gerçekleştirmek istediklerini belirttiler.
 
Rektör Gündüz, görüşmelerin sonunda on fakültesi ve biri Sağlık Hizmetleri olmak üzere iki Meslek Yüksek Okulu ile hizmet veren Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin 2013 yılının Türk Yılı olacağı Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki Türk Yılına da hazırlık yapılabileceğini, eğitim ve kültürel etkinliklerde etkin rol oynayabileceklerini ifade etti. Rektör V. Prof. Dr. Gündüz, önümüzdeki günlerde gerçekleştirilmesi planlanan bu eğitim programları, araştırma merkezlerindeki sertifika programları, öğrenci ve akademisyen değişimi sayesinde geçmişe dayalı Türk-Çin dostluğuna da katkıda bulunacağına inandığını söyledi. Konuk heyet, Yeni Yüzyıl Üniversitesi heyetini de en kısa zamanda Çin’de görmek istediklerini belirterek davette bulundu. Heyet daha sonra üniversiteyi gezerek, bilgiler aldı.

Çin’de 3000 üniversitede ve 20 milyon civarında öğrenci eğitim görüyor.
 

Çağdaş Ozan Pamuk Çağdaş Ozan Pamuk Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.