elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

8. İLTEK GÜNLERİ |
YTU IEEE
(19-20-21 Mart 2013)

Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü tarafından 2006 yılından itibaren geleneksel olarak düzenlenen İLTEK (İletişim ve Bilişim Teknolojileri) Günleri iletişim, bilişim ve telekomünikasyon alanlarında faaliyet gösteren firmalarla öğrencileri bir araya getirerek son gelişmelerden haberdar olmalarını sağlamak amacıyla başlamış bir etkinliktir.A- A+
04.03.2013 tarihli yazı 9351 kez okunmuştur.
Her sene daha da profesyonelleşerek ilerleyen, İletişim, bilişim ve teknoloji alanının öğrenciler için en büyük fırsatı olan 8. İLTEK Günleri 19-20-21 Mart 2013 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Konferans Salonu’nda.

Her sene daha da profesyonelleşerek ilerleyen ve sanayi, akademisyen ve öğrenci buluşmasını sağlayan İLTEK Günleri sektörde önemli bir etkinlik haline gelmiştir. İLTEK Günleri dahilinde “iletişim teknolojileri”, “telekomünikasyon”, “bilişim” sözcükleriyle belirlenen pek çok etkinliğin yanı sıra sosyal aktivitelerin de yapılması planlanmaktadır. Ayrıca üniversite öğrencilerine uluslararası alanda iletişim sektöründeki gelişmeleri takip etme imkânı sağlayarak sektörün gelecekteki çalışanları olacak öğrencilerin kendi hedeflerini belirlemelerine yardımcı olmaktır.

İLTEK Günleri 2006 yılında başlayarak, sektörün en önemli firmalarının destek vermesi ve katılım göstermesi sayesinde kısa zamanda kendi alanında kariyer planlaması yapan üniversite öğrencilerinin gözde organizasyonları arasında yerini almıştır.  Bu firmalardan bazıları şunlardır:  AirTies, Alcatel-Lucent, Aneltech, Avea, Bircom, Cisco, Deltag Teknoloji, Digiturk, Ericsson, Eutelsat, Figes A.Ş./Mathworks, Globalstar Avrasya, Hayat Net, Hcs Kablo, Huawei, IBM, Ibtech, Infotech, Inspark, Intel, Karel, Kartaca, Kaspersky Lab, Mıcrosoft, Mobil-ya.com, Motorola, Netron, Nokia Siemens Networks, Nortel Netaş, Prysmian Kablo ve Sistemleri, Setkom, Siemens, Superonline, Tekniksat, Tubitak UEKAE, Turkom Teknoloji, Turkcell, Turk Telekom, Turksat, Uasrfıd, Vodafone, Yandex.
     
Üniversitelerin daha çok mühendislik bölümlerinde okuyan öğrencilerin katılım gösterdiği İLTEK Günleri etkinliğine Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri yanı sıra Boğaziçi Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul Şehir Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, İzmir Yaşar Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi’nden katılımcılarda bulunmakta. Etkinliği öğrencilerin yanı sıra etkinliğimizi çeşitli dernek ve firma çalışanları ile akademisyenler de takip ettiler.
 

Detaylı bilgi içinhttp://ytuieee.com/
 
Çağdaş Ozan Pamuk Çağdaş Ozan Pamuk Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.