elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Yeni Nesil Teknoloji:
Nano SIM Kartlar

Nano SIM Nedir? SIM Kartımı Nasıl Nano SIM Karta Çevirebilirim? Diye Merak Ediyorsan Cevabı Yazımızda.A- A+
05.03.2013 tarihli yazı 22607 kez okunmuştur.

“ Teknoloji geliştikçe küçültür. ” sözü tam da yazımızı destekleyen bir söz. İlk üretildiğinde bir odaya ancak sığan aletler şuan cebimize girecek kadar küçülmüş durumda. Buna yakın zamanda da SIM kartlarımızda eklendi. Apple’ın  iPhone 5 ile getirdiği yenilik  SIM kartlarının Nano boyuta sahip olmasını sağladı. "4FF Nano SIM " adı verilen bu teknolojiyi dilerseniz biraz daha tanıyalım.
 
Nano-SIM’ler,  Standart ve Micro SIM lerden  %40 daha ince yapıya sahip. Micro-SIM karttan daha küçük boyutlarda olan Nano-SIM kartlarının  boyutları  12,3 x 8,8 x 0,67 mm’dir. Türkiye’deki bazı operatörlerde Nano SIM leri satışa sundu. Sizde kendi SIM kartınızı aşağıdaki şablona bakarak Nano SIM e dönüştürebilirsiniz.  Yalnız bunu yapmak için iyi bir çizim ve kesme yeteneğine sahip olmalısınız, aksi halde SIM kartınızı tamamen kaybedebilirsiniz.

 

 
 

SIM Kartınızı Nano-SIM’e dönüştürmek için gerekenler:

       Maket bıçağı
       Kalem
       Cetvel
 

 Hazırladığınız Nano-SIM Kart iPhone’unuzun kart tutucusuna tam oturması gerekiyor.Eğer fazla kısımlar varsa maket bıçağınızla düzeltebilirsiniz.  Tüm bunları yaptıktan sonra sizde artık Nano SIM kartına sahipsiniz demektir. Bunu yapmadan önce SIM kartnızın içindeki bilgileri yedeklemeyi unutmayın. Başarılı  çalışmalar..

Uğur Yıldız Uğur Yıldız Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar