elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Makine Mühendisleri için Ücretsiz 5 Mobil Uygulama |
1. Bölüm

Mühendis olmak isteyen kişinin, fikirleri ve yaratıcılığı kadar onları hayata geçirebilecek teknik bir donanıma da sahip olması gerekir. Hayatımızın teknolojiyle değiştiği ve şekillendiği bu yüzyılda teknolojiyi takip etmek mühendisliğin koşulu haline gelmiştir. Gelin Makine Mühendisliği dalında kullanılan ve yararlı olan ilk beş mobil uygulamaya yakından bakalım...A- A+
09.02.2015 tarihli yazı 42101 kez okunmuştur.
Mühendis olmak isteyen kişinin, fikirleri ve yaratıcılığı kadar onları hayata geçirebilecek teknik bir donanıma da sahip olması gerekir. Hayatımızın teknolojiyle değiştiği ve şekillendiği bu yüzyılda teknolojiyi takip etmek mühendisliğin koşulu haline gelmiştir. Akıllı telefonlarımıza indireceğimiz uygulamalarla inanılmaz şeyler yapabiliyoruz. Belki de ileride arabamızın arka koltuğuna uzanarak akıllı telefonumuz yardımıyla arabamızı uçurup seyahat edeceğiz.

Makine mühendisliği dalında kullanılan ve yararlı olan ilk beş mobil uygulamaya yakından bakalım; 

RealCalc Scientific Calculator ( Bilimsel Hesap Makinası )


Mühendislerin en büyük yardımcısı olan hesap makinasını akıllı telefonunuza indireceğiniz bu uygulama ile yanınızda her an bulundurabilirsiniz. Çok fazla seçenek olmasına karşın gerek birim dönüştürme, gerekse geniş bilimsel hesaplamalara olanak vermesiyle RealCalc Scientifi Calculator mühendislere hesaplama yönünden yardımcı olabilecek bir uygulamadır.


Android   iPhone (Maalesef Yok)

Engineering Unit Converter ( Birim Çevirme Programı)


Elektrikten Isıya, Mekanikten Ekonomiye kadar içinde barındırdığı geniş birim çevirme alanı ile kapsamlı mühendislik birim dönüştürücü ünvanına sahip olan bu uygulama ile birim dönüştürmek eziyet olmaktan çıkıyor. Ayrıca eksik gördüğünüz birim dönüşümlerini geliştirici firmaya atacağınız mesaj ile güncellenecek olması bu uygulamanın elinizin altında bulunması gerektiğini gösteriyor.
 

iEngineer


Makine mühendislerini yakından ilgilendiren makine elemanlarından civata, vida gibi elemanların hesaplanmasında ve üstüne gelebilecek kuvvetlerin bulunmasında geniş kapsamlı bir çözüm getiren bir uygulama iEngineer.
 

 
 
Android (Maalesef Yok)   iPhone

 

 

Mechanical Engineering Toolbox


Her makine mühendisinin bulundurması gereken bir uygulamadır. İçinde barındırdığı farklı işlemlerle günlük iş hayatınızda karşınıza çıkabilecek durumlar için hızlı çözümleri bu uygulama ile bulabilirsiniz.
 
 
Android   iPhone (Maalesef Yok)

 
 

Autodesk Force Effet Motion


Makine mühendislerinin yakından bildiği AutoCad’in sabihi Autodesk’in ortaya koyduğu bu uygulama ile kolay bir şekilde kuvvetlerin etkilerini gözlemleyebiliyorsunuz.
 
 
Android   iPhone

 

Doğukan KAYGUSUZ Doğukan KAYGUSUZ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar