elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Danfoss’tan Start-Up’lara Destek

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, ABD merkezli start-up şirketi Nelumbo’nun azınlık hisselerini satın aldı.A- A+
05.07.2018 tarihli yazı 4515 kez okunmuştur.
Danfoss; ABD - California merkezli bir start-up şirketi olan Nelumbo'nun azınlık hisselerini satın aldı. Nelumbo'ya yaptığı son yatırımla Danfoss, çözüm ve hizmet portföyüne önemli yeni teknolojiler eklemeye devam ediyor.

Danfoss Soğutma Bölümü Başkanı Jürgen Fischer, “Nelumbo ile ortaklığımız, yeni ve yenilikçi teknolojiye yatırım yapma ve daima daha iyi bir gelecek planlama tutkumuzu açıkça ortaya koymaktadır. Bu çok umut vaat eden bir şirket. Nelumbo'nun ısı eşanjörleri ve genişleyen HVAC (ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme) pazarı konusunda sahip olduğu potansiyel bizi heyecanlandırıyor.” dedi.

Danfoss Soğutma Isı Eşanjörleri Bölümü Başkan Yardımcısı Lars Rasmussen, “Attığımız bu adımla, HVAC pazarında müşterilerin artan üstün performans ve güvenilirlik taleplerine, bu yöndeki tasarımlarımızla cevap verebileceğiz.” dedi.
Nelumbo CEO'su ve kurucularından olan Liam Berryman ise; “Nelumbo ve Danfoss, günümüzde ısı eşanjörlerinden kaynaklanan temel sorunların üstesinden geliyor. Birlikte müşterilere benzersiz fonksiyonlar sunabilir ve bu ürünlerin çıtasını önemli ölçüde yükseltebiliriz. Ortaklığımızın HVAC pazarında kalıcı bir etki yarattığını görmekten büyük heyecan duyuyorum.” dedi.

Bu yatırım Danfoss'a, hızlı büyüyen ısı eşanjörü ürünleri pazarında ilk hamle avantajı ve güçlü bir farklılaşma sağlayacak.

 

Nelumbo Hakkında:

Hayward, California, ABD merkezli bir Amerikan start-up şişketi olan Nelumbo, 2015 yılında California Üniversitesi mezunu üç mühendis tarafından kurulmuştur. Hayward, California, ABD merkezli şirkette halen 8 kişi çalışmaktadır. www.Nelumbo.io


Danfoss Hakkında

Danfoss, yarının dünyasında daha az kaynakla daha fazlasını yapmaya olanak sağlayan teknolojiler geliştirmektedir. Altyapı, gıda arzı, enerji verimliliği ve çevre dostu çözümlere karşı giderek artan taleplere cevap veren Danfoss’un ürün ve hizmetleri soğutma, iklimlendirme, ısıtma, motor  kontrolü ve hareketli makinelerde kullanılmaktadır. Danfoss, aynı zamanda yenilenebilir enerji ve buna ek olarak şehir ve kentsel toplumlarda bölgesel ısıtma alanlarında faaliyet göstermektedir. 1933 yılına dayanan yenilikçi teknolojisi, 100’ün üzerinde ülkede 26 bin çalışanı ve müşterileriyle Danfoss, günümüzde sektörünün önde gelen kuruluşlarından biridir. Şirket hisselerinin çoğunluğu hâlâ kurucu ailenin elinde bulunmaktadır.
 

Kaynak:


Burak Kesayak Burak Kesayak Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırGÜNÜN FİRMASI