elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

2018 Mostra Fuarı |
Danfoss Çözümleri

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, katıldığı Mostra Fuarı’nda iklimlendirme, ticari soğutma ve perakende gıda özelinde ürünlerini tanıttı. Detaylar haberin devamındaA- A+
27.03.2018 tarihli yazı 6754 kez okunmuştur.
Danfoss, 2018 Mostra Fuarı’nda enerji verimliliği sağlayan ve düşük GWP’li çözümleriyle göz doldurdu.


Danfoss, Avrupa'daki en büyük sektör etkinliklerinden biri olan Mostra Convegno'da bu yıl çok sayıda ürünüyle yer aldı. Danfoss, iklimlendirme ve soğutma uygulamalarında soğutkana geçişi yönlendirmeye ve verimliliği optimize etmeye yardımcı olmak amacıyla sunduğu çözümlerini ve yeniliklerini tanıttı.

► İlginizi Çekebilir: VLT HVAC Frekans Konvertörü


Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, katıldığı Mostra Fuarı’nda iklimlendirme, ticari soğutma ve perakende gıda özelinde ürünlerini tanıttı.

İklimlendirme özelindeki chiller ve rooftop cihazlarını optimize etmeye yardımcı olan yenilikçi Danfoss çözümleri, enerji verimliliğini artırıyor ve GWP değerini düşürüyor. Tüm ünite tipleri için GWP (küresel ısınma potansiyeli) sınırlama programları, yağsız ve scroll kompresör teknolojileri, Danfoss Turbocor© high lift TTH kompresörleri içeren en modern yağsız chiller kompresörler ve Mikro Plakalı Isı Eşanjörleri, EKE superheat kontrol cihazları, Colibri, yeni EVR v2 ve P100 basınç sensörleri için yeni ürün serileri fuarda tanıtıldı.Ticari soğutma özelindeki ürünler ise GWP değeri düşük soğutkanlara geçişi mümkün olduğunca kolaylaştırıyor ve kullanım ömrü boyunca maliyetleri düşürüyor. R404A ve R134a alternatiflerine uygun kompresörler, kondenser üniteler, ısı eşanjörleri, solenoid ve genleşme valfleri, hat bileşenleri ve kontrol cihazlarından oluşan kapsamlı Danfoss ürün portföyü, OptumaTM Slim Pack W09 dahil EcoDesign onaylı kondenser üniteler, güvenilir ve çok yönlü EVR v2 valf platformu ve IoT alanında uzmanlaşan atak yazılım şirketi Prosa'dan yeni bir akıllı ekipman ve kullanıcı arayüzü tasarımı da ilk kez Mostra'da sergilendi.


Perakende gıda özelinde ise transkritik CO2 soğutmasıyla geleneksel ortam sıcaklığı kısıtlamalarının ötesine geçen ve büyük bir enerji tasarrufu imkânı sağlayan Danfoss’un yenilikçi çözümü Multi EjektörTM tanıtıldı.
 

Danfoss Hakkında:


Danfoss, yarının dünyasında daha az kaynakla daha fazlasını yapmaya olanak sağlayan teknolojiler geliştirmektedir. Altyapı, gıda arzı, enerji verimliliği ve çevre dostu çözümlere karşı giderek artan taleplere cevap veren Danfoss’un ürün ve hizmetleri soğutma, iklimlendirme, ısıtma, motor kontrolü ve hareketli makinelerde kullanılmaktadır. Danfoss, aynı zamanda yenilenebilir enerji ve buna ek olarak şehir ve kentsel toplumlarda bölgesel ısıtma alanlarında faaliyet göstermektedir. 1933 yılına dayanan yenilikçi teknolojisi, 100’ün üzerinde ülkede 26 bin çalışanı ve müşterileriyle Danfoss, günümüzde sektörünün önde gelen kuruluşlarından biridir. Şirket hisselerinin çoğunluğu hâlâ kurucu ailenin elinde bulunmaktadır.

►İlginizi Çekebilir: Frekans Konvertörleri için EN 50598-2 IE Sınıfları


Kaynak: