elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

VİKO’dan Üniversite Öğrencileri İle Sinerji Buluşması

Akademik bilgi birikimini katma değere dönüştürmenin bir yolu da üniversite ve sanayi arasında oluşturulacak iş birliklerinden geçiyor. Üniversitelerde elde edilen teorik bilgilerin uygulamaya dönüştürülmesine önemli katkılar sağlayan bu iş birlikleri, öğrencilerin kariyer yolculuğuna da ışık tutuyor. Üniversite & sanayi iş birliğine özel bir önem veren VİKO, bu kapsamda örnek projelere imza atmaya devam ediyor. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ufkuna aydınlık katmayı önemli bir sorumluluk olarak gören kuruluş, son olarak Türkiye’nin en büyük mühendislik portalı ElektrikPort iş birliğiyle hayata geçirdiği “Sinerji Buluşması” organizasyonu ile 10 farklı üniversiteden öğrencileri endüstriyel tesislerinde ağırladı.A- A+
15.03.2015 tarihli yazı 6604 kez okunmuştur.
VİKO, genç beyinlerin potansiyellerini ortaya çıkarmak ve üniversitelerle iş birlikleri oluşturmak amacı ile gerçekleştirdiği projelerin bir yenisini daha hayata geçirdi. Türkiye’nin en büyük mühendislik portalı olarak faaliyet gösteren Elektrikport iş birliği ile hayat bulan “Sinerji Buluşması” adlı program kapsamında; VİKO yöneticileri, akademisyenler ve öğrenciler VİKO endüstriyel tesislerinde bir araya geldi. 10 farklı üniversiteden öğrencilerin yer aldığı buluşmada VİKO İK ve Kurumsal Gelişim Direktörü Mutlu Kutlu, Pazarlama Direktörü Aysel Özaltınok ile Elektronik AR-GE Müdürü Oktay Nak kapsamlı birer sunum gerçekleştirdi.
 


Sunumların ardından ise öğrenciler insan kaynakları, pazarlama ve AR-GE konusunda merak ettikleri tüm konulara interaktif bir şekilde yanıt buldukları bir workshop’a katıldı. Daha sonra yapılan endüstriyel tesis turunda gençler, son teknolojilerin kullanıldığı üretim sahasını yakından inceleyerek teorik bilgilerini destekleyen önemli bir deneyimi yaşama fırsatı yakaladı. Program, öğrenciler için özel olarak gerçekleştirilen final kokteyli ile son buldu.     
 
 
 

“Öğrencilerin Endüstri Deneyimlerine Katkı Sağlamak Bizleri Çok Mutlu Etti…”

Üniversiteler ile endüstri arasında kurulacak bağların önemine vurgu yapan VİKO İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişim Direktörü Mutlu KutluSürdürülebilir kalkınma için teknoloji üretebilen, anlamlı bilgiye sahip, eğitimli gençlere ihtiyacımız olduğu bir gerçektir. Bu yaklaşımdan hareketle VİKO olarak, üniversite-sanayi iş birliğine daima büyük önem verdik ve bu kapsamda rol model olmaya gayret gösterdik. Üniversitelerimizin sanayiden, sanayi kuruluşlarının da üniversitelerimizden daha yetkin olduğu birçok alan var. Bu nedenle üniversitelerdeki mevcut bilgi birikimi ile sanayinin tecrübesinin birleşmesi sonucu ortaya çıkan güç ve sinerjiyi anlamlı çıktılara dönüştürmek gerektiğine inanmaktayız. Bugüne kadar Sakarya Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi ile çok anlamlı proje iş birlikleri gerçekleştirdik. 10 farklı üniversiteden öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirdiğimiz ‘Sinerji Buluşması’ temalı programda ise öğrencilerimizin farklı bakış açıları kazanmalarına, endüstri deneyimi yaşamalarına katkı sağlamış olmak bizleri çok mutlu etti.” dedi. 


Kaynak:

► 


 
Çağın Özçivit Çağın Özçivit Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder Yazdır