elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Taitronics |
39. Taipei Uluslararası Elektronik Fuarı

Birbirinden ilginç ve yenilikçi elektronik ürünlerin tanıtıldığı Taitronics Uluslararası Elektronik Fuarı bu yıl 39. kez düzenlendi. Fuara Türkiye'den 10 kişilik bir ekiple Ege Bölgesi Sanayi Odası katıldı. Fuar hakkında detaylar haberimizde...A- A+
14.10.2013 tarihli yazı 8516 kez okunmuştur.
Asyanın en büyük elektrik-elektronik tedarik fuarı olan Taipei Uluslararası Elektronik Fuarı'nın bu yıl 39. su düzenlendi. "Akıllı yaşam" ana temasıyla açılan fuara 1000 den fazla firma katıldı.
 
 


8-11 Ekim tarihleri arasında düzenlenen fuarda;

►Elektronik komponentler,
►Bataryalar ve Güç Kaynakları,
►LED Aydınlatma ve Uygulamalrı,
►Ölçme ve Enstrümasyon,
►İmalat Süreçleri
Kablolar
►Akıllı Yaşam ve Tüketici Elektroniği,
►Emniyet ve Güvenlik
►Haberleşme Ekipmanları
►Mobil İletişim
►RFID Ekipmanları ve Uygulamaları

konularında binlerce ürün tanıtıldı. Ayrıca fuar kapsamında 23 konferans ve seminer düzenlendi. Fuarın Tayvan ekonomisine 300 milyon $'lık bir katkıda bulunması bekleniyor.

Fuarda tanıtılan ürünlerden en çok dikkat çekeni 3D sanal soyunma kabiniydi. Tayvanlı şirket Vismile tarafından geliştirilen ürün üzerindeki kamera ve algılayıcılarla sizi tarayarak üzerinize giymeden, satın almak istediğiniz kıyafetleri üzerinizde görme imkanı sunuyor.
 


Fuar her yıl Tayvan Dış Ticareti Geliştirme Konseyi (TAITRA) ve Tayvan Elektrik-Elekronik Sanayicileri Derneği (TEEMA) tarafından organize ediliyor. Geçtiğimiz yıl fuara 748 firma 1412 standla katılmıştı. Ayrıca 3500'ü yurtdışından olmak üzere 40 binden fazla kişi tarafından ziyaret edildi.
 
Fuara Türkiye'den Ege Bölgesi Sanayi Odası Elektrik-Elektronik Sektör Grubu temsilcilerinden 10 iş adamı katıldı. Ekip ziyaretlerinin ilk gününde Tayvan Dış Ticareti Geliştirme Konseyi (TAITRA) ve Çin Uluslararası Ekonomik İşbirliği Kurumu (CIECA)’nu ziyaret ederek, karşılıklı işbirliğini geliştirmek üzere toplantılar düzenledi. Seyahatlerinin ikinci günüde ise Taitronics'e katılan firmalarla bir araya gelen işadamları Taivan-Türkiye ticaret hacmini genişletmeyi hedefliyor. Tayvan dünya elektronik sektörünün yüzde 98’ini elinde bulunduruyor.

Kaynak;

►Taitronics.tw


 
Mustafa Alper Balım Mustafa Alper Balım Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder Yazdır