elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

MİKKO HİRVONEN EL-Bİ’NİN DESTEĞİYLE ŞAMPİYONLUĞA YÜRÜYECEK

EL-Bİ Elektrik’in Dünya Ralli Şampiyonası’nda sponsor olduğu ünlü ralli pilotu Mikko Hirvonen, yarışların Türkiye ayağına katılmak üzere İstanbul’a geldi.A- A+
14.04.2010 tarihli yazı 2133 kez okunmuştur.

EL-Bİ Elektrik'in Dünya Ralli Şampiyonası'nda sponsor olduğu ünlü ralli pilotu Mikko Hirvonen, yarışların Türkiye ayağına katılmak üzere İstanbul'a geldi. Geçen yıl bir puanla şampiyonluğu kaçıran Mikko Hirvonen, Türk firmasının desteklediği bir pilot olarak İstanbul'da birinci olacağım, hedefim dünya şampiyonluğu' dedi.

Antalya'da 2003 yılından beri düzenlenen Türkiye Rallisi, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul etkinlikleri kapsamında bu yıl ilk kez İstanbul'da gerçekleştiriliyor. Türkiye Rallisi, 2010 FIA Dünya Ralli Şampiyonası'nın (World Rally Championshiop – WRC) dördüncü yarışı olarak 15 – 18 Nisan 2010 tarihlerinde Pendik'te düzenliyor.

Elektrik sektöründe uzun yıllardır hizmet veren ve bugün dünyanın pekçok ülkesine ihracat gerçekleştiren EL-Bİ Elektrik İcra Kurulu Başkanı İbrahim Serdar Çakın İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin destekleri ile gerçekleşecek yarışın Türkiye bacağının kendileri için ayrı bir önemi olduğunu söyledi. Çakın; 'Mikko Hirvonen'e destek olurken, hem otomotiv sporuna destek vermek, hem de bir Türk firmasının bütün dünyada gücünü ortaya koymasının da gururunu yaşıyoruz. İş ortağımız Finlandiyalı Ahlström Capital ile birlikte 2010 – 2011 yıllarında sponsorluk çalışmaları çerçevesinde Hirvonen'e destek vereceğiz.' dedi.

Basın toplantısında konuşarak yarış hedeflerini açıklayan Mikko Hirvonen, EL-Bi Elektrik'in kendisine verdiği destekten ötürü çok mutlu olduğunu ifade etti. 2008'de Türkiye'de yapılan yarışta kazanan ve Türkiye ile ilgili güzel anıları olduğunu söyleyen Hirvonen, yarışın başlamasını dört gözle beklediğini belirtti. Hirvonen, rallide takım çalışmalarının çok önemli olduğunun altını çizerek sözlerine şöyle devam etti: 'Sezonun bitmesine daha çok uzun bir süre var ve bizim kazanmak için şansımız oldukça yüksek görünüyor. Türkiye'de kazanmamız, bizden desteğini esirgemeyen EL-BI ve bizim için de muhteşem olacak. Kazanmak için elimizden gelen herşeyi yapacağız.'