elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Su Altı Drone’u |
Trident OpenRov

İnsansız hava araçlarıyla karşımıza çıkan drone’ların su altı versiyonları da geliştirilmeye devam ediyor. Kickstarter projesi olan su altı drone’u, OpenRov’un detayları haberimizde.A- A+
23.09.2015 tarihli yazı 10991 kez okunmuştur.
Kompakt yapısı ve boyutları ile kolay taşınabilen Trident OpenRov, hidrodinamik bir gövdeye, dikey bir pervaneye ve yatay tahrik sağlayan iki arka iticiye sahip. 25 metrelik kablosu bulunan ve menzili 100 metreye kadar artırılabilen bu su altı drone'u, su üstünde bulunan kullanıcının bilgisayar veya akıllı telefonuna bağlanarak kolaylıkla kontrol edilebiliyor.
 


Saniyede 2 metre hız yapabilen OpenRov’un bulunduğu bölgeyi inceleme amaçlı HD video kamera ve 6 adet LED spot bulunuyor. Sanal gerçeklik gözlükleriyle de bağlantı kurabilerek su altı keşif deneyimi sunuyor. Ayrıca LiFePo4 batarya ile enerjisini sağlayan drone, 3 saat kesintisiz çalışabiliyor ve tekrar şarj edilebiliyor.
 
Kickstarter’da bağış toplamaya devam eden projenin başarıyla tamamlanması halinde parekende satış fiyatının 1199$ olacağı söyleniyor.

Trident OpenRov'un videosu;

 


 Kaynak:

►Gizmag

Burak Kesayak Burak Kesayak Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.