elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Siemens Türkiye ve Uşak OSB’den Teknolojide Dev İş Birliği

Siemens Türkiye, sanayide kesintisiz enerji çözümleri ile OSB’lerle iş birliklerine hız kesmeden devam ediyor. Uşak OSB ile bir araya gelen Siemens Türkiye sürdürülebilir enerji alanında ‘ilk’lere imza atacak.A- A+
19.10.2022 tarihli yazı 2522 kez okunmuştur.
Uşak Organize Sanayi Bölgesi, sahip olduğu üretim gücünü kesintisiz enerji ile buluşturabilmek adına Siemens Türkiye ile iş birliği yaptı. Sürdürülebilir enerji alanında ilklerin yaşanacağı Uşak OSB’de gaz yalıtımlı çift baralı primer dağıtım sistemi ile alt dağıtım merkezlerinde kullanılan Gaz Yalıtımlı Sekonder Hücreler, inşaat maliyetlerini yarı yarıya indirip, ortam şartlarından etkilenmeyen ve bakıma ihtiyaç duymayan bir altyapıya kavuşturulacak.

Etkili, güvenilir ve sürdürülebilir enerji sistemleri ile Siemens Türkiye, Uşak OSB’nin tüm çalışma alanlarında kurulacak SCADA sistemi sayesinde şebekelerin otonom olarak yönetilmesini mümkün kılarken Siemens Türkiye mühendislik hizmetleri ile oluşturulacak IOT uygulamalarıyla da dijital koruma sistemi arıza riskleri ve etki alanlarını azaltacak. Siemens Teknolojisi ile Uşak OSB dijital dönüşüm yolculuğunu başlatırken kesintisiz enerji altyapısı ile sanayicilerine daha rekabetçi bir üretim imkânı sunacak.


Kaynak:

 ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.