elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

İşte Apple’ın Yeni Uzay Gemisi Kampüsü

Steve Jobs’un önceden detaylarını anlattığı Apple'ın California'nın Cupertino bölgesinde inşa ettireceği "Uzay gemisi" adındaki ikinci kampüsünün fotoğrafları paylaşıldı. Detayları haberimizin devamında.A- A+
19.10.2013 tarihli yazı 8683 kez okunmuştur.

Apple'ın Californiya'nın Cupertino bölgesinde inşa ettireceği "Uzay gemisi" adındaki ikinci kampüsünün fotoğrafları paylaşıldı. Şimdilik temelleri bile atılmayan Uzay gemisi projesinin 2016 yılına kadar tamamlanması planlanıyor.

 ►İlginizi Çekebilir: Apple'ın 22 Ekim Etkinliğinde Yeni Ipad'ler Bekleniyor

 

Henüz başlanmayan, proje tam anlamıyla bir uzay gemisi şeklinde tasarlanacak. Kampüsün etrafında 6 bin ağaç bulunacak.

İlk olarak bundan bir kaç yıl önce Steve Jobs tarafından sunulan proje, herkesi hayran bırakmıştı. Ayrıca Steve Jobs bu proje için 50 mimarı görevlendirdiği Walter Isaacson'un "Steve Jobs" adlı biyografi kitabında belirtiliyordu.

Yeni kampüsün bahçesinde 6000 ağaçla birlikte çalışanlara parktaymış hissi yaratmayı amaçlıyor. Ayrıca bahçeye arabaların girmesi de yasak olacak.


 

►İlginizi Çekebilir: Dünyanın En Değerli Markası Apple

 

Yeni kampüs, Apple’ın yeni genel merkezi olacak ve halka şeklinde şeklinde tasarlanacak. Ayrıca halka şeklindeki bina dört kat yükseliğinde ve 14 bin çalışanın hizmetine sunulacak.

Açıklamada tesisin kamuya açılmayacağının altı çizildi. Ayrıca tesiste dışarıdan ziyaretçilerin ilgisini çekebilecek bir müze ya da fabrika satış mağazası gibi yan tesiste kesinlikle yer almayacak.

Üstelik Apple'ın uzay gemisinde bin koltuklu bir oditoryum bulunacak. Özel tanıtımlar burada yapılacak.


 Apple’ın yeni genel merkezi olacak olan bu kampüs şimdiden Apple çalışanlarını heyecanlandırmakla kalmıyor, çalışanların iş performanslarının arttırmaları düşünülüyor.Kaynak► zdnet.com

Çağın Özçivit Çağın Özçivit Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.