elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Işığınızı Sihirli Kılın:
Akıllı Telefonla Kontrol Edilebilen Ampul “Philips Hue LED Bulb”

LED teknolojisi artık hayatımızın her yerinde. Şimdi LED ampuller kullanma zamanı. Kullanıcının kurabileceği en yeni nesil, akıllı telefonla kontrol edilebilen birçok ev teknoloji ürünlerinin bir yenisini de Philips üretti. Akıllı telefonla kontrol edilebilen ampul “Philips Hue LED Bulb”.A- A+
19.09.2013 tarihli yazı 27639 kez okunmuştur.

Wİ-Fİ bağlantısıyla kontrol edilen Philips Hue’nun, oturduğunuz yerden akıllı telefonunuzla ışığın rengini, parlaklığını, zaman ayalarlarını değiştirme gibi özellikleri var.Philips Hue akıllı telefon tarafından uzaktan kontrol edilebilme özelliği bize birçok avantajı sunuyor. Ampulleri uzaktan açıp kapatabilir, zaman ayarlarını programlayıp istediğiniz zamanda açıp kapatabilir, renk geçiş efektlerini ve sürelerini de değiştirebilirsiniz. Bunları her bir Hue için ayrı ayrı ya da hepsi için gerçekleştirebilirsiniz.
 


►İlginizi Çekebilir: Led Aydınlatmanın Hayatımızdaki Yeri Ve ÖnemiHue ampulü içerisinde üç adet led bulunduruyor. Bu ledlere RGB LED deniyor. Bu ledler içerisinde sırasıyla kırmızı,yeşil ve mavi renkleri barındırıyor. Bu üç rengi karıştırdıklarında ortaya yedi ana renk ve tonları elde ediliyor.  Bu renklerden telefonunuzla istediğiniz tonda bir renkle bulunduğunuz ortamı aydınlatmanız mümkün.
 
►İlginizi Çekebilir: NanoLight! Dünyanın En Verimli Ampulü

 
Philips Hue başlangıç paketi üç adet LED ampul ve bir Hue köprüsü içeriyor. Hue köprüsü evinizdeki Wireless’a bağlanan ve sinyalleri Wİ-Fİ bağlantılı akıllı telefonunuz ile ZİGBEE tabanlı ampuller arasında iletimi sağlayan bir merkezdir. Hue’nun bu kadar avantajı varken bir dezavantajı çok pahalı olması. 3 adet Hue ampulü ve bir Hue köprüsünün içinde barındırdığı başlangıç paketi  199.95$.


 
Belki köprü olmadan direk ampulle bağlantı yapabilecek bir sistem olabilir mi diye düşünmüş olabilirsiniz. Bunlar için köprü olmadan Wİ-Fİ üzerinden direk akıllı telefon ile ampul arasında sinyal alışverişi yapılabilen LIFX Light Bulbs ve  İlumi gibi ürünler mevcut. Bunların fiyatları tanesi 89$ ve 79$ değerinde. Philips Hue ampulunun tanesi 59$. Ancak sadece bir adet alamıyorsunuz. Tek bir Hue almadan önce elinizde bir başlangıç paketi olmak zorunda. Başlangıç paketini aldıktan sonra sistemi daha da büyütüp geliştirmek için kullanabilirsiniz.
 


Telefonunuzdan Hue köprüsüne bağlandıktan ve birkaç ampulü yükledikten sonra çok kolay bir şekilde İOS ve Android App’tan  köprünün senkronizasyon butonlarını kullanabileceğiniz uygulamayı ücretsiz indirebilirsiniz.


 
Ürünün hakkında daha fazla bilgi almak ve neler yapılabileceğinizi görmek istiyorsanız  aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.
 
 Kaynak:

cnet.com

 
Çağın Özçivit Çağın Özçivit Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.