elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

iPhone 5S vs. Galaxy S4 |
İnceleme

Teknoloji devi Apple'ın, Californiya'da ki genel merkezinde gerçekleşen tanıtım toplantısına şirketin CEO'su Tim Cook ve çok sayıda üst düzey yönetici katıldı. Toplantıda, iPhone 5S ve iPhone 5C ile birlikte kullanıma sunulan yenilikler arasında; iOS 7 işletim sistemi, parmak izi sensörü, yüksek hızlı işlemci ve gelişmiş kamera özellikleri ön plana çıktı. Şimdi ise iPhone 5S ile Samsung Galaxy S4'ü karşılaştıracağız.A- A+
11.09.2013 tarihli yazı 15699 kez okunmuştur.
Bu yılın başlarında Samsung, Galaxy S3 modeli üzerinde küçük bir güncelleme olarak kabul Galaxy S4'ün tanıtımını yapmıştı. Ancak Apple'ın yeni iPhone 5'i, bazı yeni özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Hangi akıllı telefon üste çıkıyor? Bunu kesin söylemek için çok erken, ama biz şirketlerin son iki amiral gemileri olan iPhone 5S'i ve Galaxy S4'ü özellikleri ve dış görünümleri olarak karşılaştırmakla başlayabilirsiniz.


► İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy Note 3 vs. Galaxy Note 2
 
Boyutlar

iPhone 5S'in boyutu, android akıllı telefonların gerisinde kalmıştır. Yeni çıkan 5s modelinde hiç bir değişiklik yapmamış olup 2012 de çıkan iPhone 5 modelinin aynısıdır. Bu yüzden ekran genişliği olarak Galaxy S4, % 19 daha geniştir.

 

 


Ağırlık
 
 


 
Dış Görünüm
 
Apple bir plastik telefon duyurdu, ama bu iPhone 5S değildi. Apple'nin 5S modeli, iPhone 5'in anodize edilmiş alüminyum ilekaplanmasıyla oluşmaktadır. Ancak, uzay gri ve gümüşile birlikte altın (altta ki resim), dahil olmak üzere bazı farklı renkleri mevcuttur.

 


 
Ekran
 
Galaxy S4 en yeni Super AMOLED teknolojisini kullanırken, iPhone 5S'in ekranı, IPS teknolojisini kullanır.


► İlginizi Çekebilir: 4K Video Çekebilen Acer Liquid S2
 

 


 
İşlemci
 
Aşağıdaki resim size hiç bir mantıklı çağrışımda bulunmadı ise yalnız değilsiniz. Bundan dolayı, Apple Şirketi bize o A7 çip (çekirdek ve saat hızı kriterler haddeleme başlayıncaya kadar bir gizem olacak)'in teknik özellikleri hakkında bir çok bilgi verdi. 64-bit bilgi işlem dünyasına atlamak için ilk akıllı telefon, ama biz henüz performans için gerçekten ne anlama geldiğini bilmiyoruz.

 


 
Ram
 
Ne yazık ki iPhone 5S'in RAM özellikleri hakkında yeterli bilgi yoktur. Biz bir önceki sürüm olan iPhone 5 gibi 1 GB Ram'e sahip olacağını düşünüyoruz.

 


 

Depolama
 
Hafıza seçenekleri benzer olup, Galaxy S4'te microSD hafıza kartı desteği bulunmaktadır.
 

 
Kamera

 

 
Batarya
 
Apple basına iPhone 5S'in bataryanın kapasitesini söylemedi burada başka kafa karıştırıcı bir kategori var. Muhtemelen şimdi çok bir önemi yoktur diye tahmin ediyoruz.

 

 

Parmak İzi Sensörü

► İlginizi Çekebilir: iPhone 5S |Parmak İzi Okuyucu Özelliği

 

 
LTE (4G)

 

 
NFC Teknolojisi (Yakın Alan İletişimi)

Yakın Alan İletişimi Teknolojisi (Near Field Communication - NFC), iki elektronik cihazın kolay, basit ve güvenli haberleşmesi için tasarlanmış kısa mesafe temassız teknolojisidir. NFC haberleşmesi iki NFC uyumlu cihazın birbirine birkaç santimetre yaklaştırılması ile aktif hala getirilir. NFC uygulamaları; ödeme ve toplu taşıma biletleri gibi temassız işlemleri, takvim senkronizasyonu veya elektronik kartvizit gibi basit ve hızlı veri transferini ve dijital içeriklere erişimi kapsamaktadır.


 


 
 
Yazılım (İşletim Sistemi)
 

 
 
 
Alper   Görkey Alper Görkey Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.