elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

iPhone 6 Daha Dayanıklı Kasa İle Geliyor!

Ülkemizde iPhone 5S ve 5C henüz satışa çıkmışken dış basından gelen iPhone 6 hakkındaki haberler beklentileri oldukça arttırdı. Apple dayanıklı bir kasa peşinde olabilir. Daha ne zaman çıkacağı hatta tanıtımı ne zaman yapılacağı belli olmayan bir ürün için bunu söylemek oldukça zor, tabiki iPhone 6 resmi olarak açıklanana kadar.A- A+
23.10.2013 tarihli yazı 14299 kez okunmuştur.
Hisse senetlerinin performanslarını takip eden, finansal danışmanlık şirketi Jefferies’in analisti Peter Misek, yazdığı bir notta iPhone 6’nin gelecek yıl Eylül ayında piyasaya çıkmasını beklediğini belirtti ve olası modelini çizdi. Analist, iPhone altının şu anki modellerden daha büyük olacağını, 4,8 inç ekrana sahip olacağını söyledi. Misek, şu anda ellerindeki eski modelleri değiştirmek isteyen 85 milyon Apple kullanıcısı olduğunu söyledi ve şöyle devam etti: “Mevcut modeller 5S ve 5C’ye geçen kişi sayısının azlığı, insanların iPhone 6’yı beklediğinin bir göstergesi.'' iPhone 6 hakkında çok fazla analiz var fakat bunların hangisinin ne kadar doğru olacağını bilemiyoruz.


 
Misek, bu modelin daha fazla insanın ilgisini çekeceğinden Apple’ın satışlarını da artıracağına işaret etti. Apple’ın şu anki modellerinin ekranı 4 inç genişliğinde. Abonelerine yazdığı notta Misek, “iPhone 6 beklentilerinin yüksek olmasından dolayı, yeni modelin çıkmasının Apple hissesine de büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz” dedi. Analist yeni modelin fiyat aralığının ise 425 dolar ile 600 dolar arasında olacağını belirtti. İPhone 6, İOS 7 sürümü ile görünümü tamamen değişecek. İddialar arasında iPhone 6'nın suya ve darbelere dayanıklı daha iyi kasa ile geleceği söylentileri karıştı. Apple'ın bu sefer sürüm değişikliği haricinde fiziksel tasarım olarakta çok farklı noktalarda değişiklik yapması bekleniyor. Birçok analist büyüyen ekranla birlikte kasanın değişeceğini söylüyordu. Her ana iPhone modelinde kasada değişiklikler oldu. iPhone 6 da su geçirmezliğin de olabileceği ileri sürülüyor. Yeni nesil iPhone 6'sı bu sefer rekabet ortamını canlandıracak mı satışlar eskisi kadar yükselecek mi merak edilirken iOS 7'nin tanıtımı sonrası meraklar daha da artmış görülmektedir.


 

Apple'ın Yeni Mobil İşletim Sistemi iOS 7

Apple yeni görünümü ve renkleri ile birlikte iOS 7'yi piyasaya sürmesinin ardından iPhone 6'da da bu işletim sisteminin kullanılacağı dedikoduları yayıldı. Apple'ın açıklamalarına göre iOS 7, 200 milyondan fazla cihazda kuruldu. iOS 7 birçok yeni özellikler taşımaktadır. Katman mantığıyla benimsenmiş ilk iOS sistemidir. Bu yeni özelliklerden biri ise paralaks efektidir. Cihazın açısını değiştirdiğinizde simgelerde açısal olarak yer değiştirirler.


 
Pazardaki bazı gözlemciler de satış stratejisi olarak iPhone 6'nın kasa olarak daha dayanıklı olacağını ön görüyordu. Mobil pazarda artık değişen dengelerle birlikte Apple'ın bu konuda adım atacağını tahmin ediyorlar.

Kaynak:

apple.com
adr-studio.com

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.