elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

iPhone 5C Şarj Testlerinde Başarısız Oldu !

Akıllı telefonlar son günlerde hayatımızın vazgeçilmezi durumunda. Büyük kolaylıklar sağlayan akıllı telefonların en büyük sorunlarından biri ise cihazların kullanım süreleri. Tek tuşla dünyanın her yerine ulaşım imkanı sağlayan bu telefonların batarya süresi neredeyse bir gün bile dayanmıyor. Kullanıma bağlı olarak değişse de tüketiciler gelinen noktadan memnun değil. Ayrıntılar yazımızda...A- A+
09.10.2013 tarihli yazı 20916 kez okunmuştur.
Beyaz, pembe, sarı, yeşil, renk seçenekleriyle sunulan iPhone 5C; bir A6 çip, üç eksenli jiroskop, yakınlık sensörü gibi özelliklerine sahip olduğu halde bir çok iPhone kullanıcısı şarj problemi yaşadığını belirtiyor.
 
                               

 
►İlginizi Çekebilir : Apple'den Ucuz iPhone'lar Geliyor

 
İPhone 5C'nin gövdesinin altında ne kadar güçlü bir pil bulunduğunu bilmiyoruz, ancak Apple bizlere daha iyi bir pil kullanıldığını söylüyor.Peki iphone 5C bu konuda tüketicilerini ne kadar tatmin ediyor? Batarya kullanımı ile ilgili birçok test yapıldı. Akıllı telefon pazarının önde gelen 12 cihazı arasında yapılan bir testte iphone 5C 10 saat 18 dakika konuşma süresi ile 7. sırada yer alıyor. Listenin başında ise 27 saatlik konuşma süresi ile Japonya merkezli akıllı telefon üreticisi Sony'nin yeni amiral gemisi XPeria Z1 yer alıyor. 
►İlginizi Çekebilir : iPhone 5'i Parçalamak

 
Kablosuz internet kullanımı test sonuçlarına göre iphone 5C, listede 9 saat 5 dakika ile iPad Mini'nin hemen ardında yer alıyor. İphone 5'e göre 50 dakika daha fazla internette gezinme süresi sunan cihaz, video oynatma süresinde ise 7 saat 41 dakika kullanım ömrü sunuyor.

Sonuç olarak iphone 5C, 9 saate kadar internette gezinme süresi, 10 saate kadar konuşma süresi ve 7 saate kadar video oynatma süresi sunuyor.Yani büyük ekranları telefonların şarjı daha çabuk bitiyor. Uzmanlar kullanıcıların en büyük sorunu olan batarya süresini uzatma metotlarını şöyle sıraladı;

Ekran ışığı ve parlaklığı düşürün. Otomatik döndürme özelliğini kapatın.
Animasyonlar ve hareketli duvar kağıtlarını kullanmayın.
İnterneti kullanmıyorsanız Wİ-Fİ'yi kapatın. Mobil veri bağlantılarını kapatın.
Şebeke modlarını 2G'ye alın.
Telefonunuzda ''güç tasarrufu'' özelliği varsa ''açık'' konumuna getirin.Kaynak:

apple.com
anandtech.com

 

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.