elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

IPhone 4S'e Neler Oluyor?

Piyasaya çıkma tarihi merakla beklenen IPhone 4S, çıktığı ilk gün satış rekorları kırdı. Ancak IPhone 4S'de birbiri ardına gelen hatalar kullanıcılarını kuşkulandırmaya başladı. A- A+
01.01.2012 tarihli yazı 4734 kez okunmuştur.


Piyasaya çıkma tarihi merakla beklenen IPhone 4S, çıktığı ilk gün satış rekorları kırdı. Ancak IPhone 4S'de birbiri ardına gelen hatalar kullanıcılarını kuşkulandırmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde yetersiz pil problemi ile kullanıcılarına şok yaşatan IPhone 4S, şimdi de kullanıcı yardımcısı SIRI'nin çöküşü ile gündemde.
Apple'ın iPhone 4S model yeni akıllı telefonuyla birlikte kullanıcılarına sunduğu servisi Siri'de bağlantı koptu, ortalık karıştı.Twitter'da eleştirilerini dile getiren kullanıcılar, Siri'nin sunucularına bağlanamadığını kaydederken, sorun şimdilik sadece ABD sınırları içinde gerçekleşti. ABD dışındaki ülkelerde benzer bir soruna henüz rastlanmadı.Siri'ye bağlanmaya çalışan kullanıcıların karşılaştığı ve ilk olarak 3 Kasım Saat 12:00'da ortaya çıkan hata ise şöyle: "Gerçekten üzgünüm; ancak herhangi bir talebi şu an yerine getiremiyorum. Lütfen daha sonra tekrar deneyin." Apple'dan konuyla ilgili herhangi bir açıklama ise henüz yapılmadı.iPhone 4S'te daha önce de yetersiz pil şarj ömrüne ilişkin çok sayıda şikayet gelmişti. Firmadan yapılan açıklamada, az dayanan pilin bir yazılım sorunundan kaynaklandığı belirtilerek yakında bir güncelleme yayınlanacağı duyurulmuştu.SIRI NEDİR?

Siri, iPhone 4S'lerde yüklü olarak gelen bir yazılımdır. Yazılım, kullanıcının sesli komutlarını anlamlandırarak talepleri yerine getirmeye çalışıyor. Örneğin Siri ile konuşarak alarmınızıı kurabildiğiniz gibi, Fransa'nın Cumhurbaşkanı kimdir sorusuna da yanıt alabiliyorsunuz.Siri, iPhone 4S'i iPhone 4'ten ayıran en önemli özelliklerden birisi olduğundan, önceki nesil iPhone'larda bu servis bulunmuyor. Ancak sadece bir yazılım olan Siri'yi iPhone 4'lere de kurmaya çalışan teknoloji çılgınları da yok değil. Apple, iPhone 4'lerde Siri'nin çalışmadığını öne sürse de, kırılan bir iPhone 4'te bu servisin kullanılabilmesi pekala mümkün olabilir.
 ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.