elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

ElektrikPort Kariyer Şenliği'nin İlki Erciyes Üniversitesi'nde Gerçekleşti

ElektrikPort ve Erciyes Üniversitesi IEEE kulübünün ortaklaşa düzenlediği ElektrikPort Kariyer Şenliği'ne, ElektrikPort'un yanı sıra sektörlerinin öncü firmalarından Pelsan Aydınlatma, 2M Kablo ve Artesis katıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte firma yetkilileri bulundukları sektörler hakkında bilgiler verirken, soru-cevap bölümünde öğrenciler merak ettikleri soruların cevabını buldular.A- A+
10.10.2013 tarihli yazı 9389 kez okunmuştur.
Etkinliğe Pelsan Aydınlatma’dan Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yurdem Göğüş Çoruhlu ve Dış Aydınlatma ve Ekipman Ürün Grubu Sorumlusu Mehmet Demirel, 2M Kablo’dan İş Geliştirme Müdürü Fatih Yılmaz ve Pazarlama Departman Sorumlusu Murat Yonar, Artesis’den Satış Mühendisi Cumali Özel ve ElektrikPort Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Cem Ateş katıldı.

Etkinlik, Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Alçı’nın açılış konuşmasıyla başladı.
 
 
Prof. Dr. Mustafa Alçı konuşmasının ardından kürsüyü, Pelsan Aydınlatma Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yurdem Göğüş Çoruhlu’ya bıraktı. Yurdem Gögüş Çoruhlu konuşmasında aydınlatmanın Türkiye ve Dünyadaki yerinden bahsetti. Ayrıca Türk ve Dünya pazarı hakkında bilgiler verdi. LED aydınlatmanında öneminden bahseden Yurdem Gögüş Çoruhlu “Aydınlatma işi hesap işidir” olduğunu söylerek aydınlatma sektörü hakkındaki bilgilendirmelerine devam etti. 
 

Daha sonra kürsüye Dış Aydınlatma ve Ekipman Ürün Grubu Sorumlusu Mehmet Demirel çıktı ve “Bir Aydınlatma Armatürünün Üretim Hikayesini” anlattı. Aydınlatma armatürünün tasarım aşamasından üretim aşamasına kadar olan tüm işlemlerini anlattı.
 
 
Konuşma sonrasında Mehmet Demirel, Yurdem Gögüş Çoruhlu ile birlikte öğrencilerin sorularını cevapladılar.
 

Daha sonra “Türkiye’de Kablo Sektörü ve İş Güvenliği” konulu konuşmasını yapmak için 2M Kablo İş Geliştirme Müdürü Fatih Yılmaz kürsüdeki yerini aldı. 2M Kablo’nun Türkiye ve Dünya pazarındaki yerini anlattı. Kablo yapımında ve üretiminde teknik bilgiler veren Fatih Yılmaz, kablo yapımında kullanılan bakırın saflık derecesinden, yangına karşı dayanıklı kabloların öneminden bahsetti. Konuşmasının sonunda öğrencilerin sorularını cevaplayarak, konuşmasını bitirdi.
 

Konuşmasını yapmak Kestirimci bakımda Dünyayı saran Türk Teknolojisi Artesis Satış Mühendisi Cumali Özel kürsüdeki yerini aldı. Cumali Özel Artesis’in NASA’dan başlayan kuruluş hikayesini anlattı.
 

Son olarak kürsüyü Elektrikport Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Cem Ateş aldı.  Mehmet Cem Ateş, konuşmasında mühendisler için Dijital Pazarlama’nın öneminden bahsetti. Konuşmasında ElektrikPort’un dijital pazarlama çözümlerinden bahseden Mehmet Cem Ateş, ElektrikPort’un sanayi ile üniversiteyi birbirine bağladığını söyledi. 
 

Etkinlik sonunda öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çekilerek etkinlik tamamlanmış oldu. 
  
Engin Gülgör Engin Gülgör Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.