elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Akıllı Telefonlarınızı Güneş Enerjisiyle Şarj Edebilirsiniz

Akıllı telefonların özellikleri, ekran çözünürlükleri ve işlemci hızları arttıkça bataryanın istenilen süre kadar dayanmaması gibi sorunlar da ortaya çıkmaya başladı. Enerplex, güneş enerjisini kullanarak bu soruna çare olmayı planlıyor. Haberimzin detayları yazımızda.A- A+
08.10.2013 tarihli yazı 35277 kez okunmuştur.
Akıllı telefonlar, birçok uygulamayla hayatımıza kolaylık sağlaması ve portatif olmasından dolayı günümüz dünyasının vazgeçilmezleri arasında. Ancak birçok uygulama kullanmamız ve elimizden hiç düşürmemiz onların bataryasının gün içinde oldukça çabuk bitmesine yol açıyor.
 

 
Akıllı telefonlardan beklentilerimiz genel olarak hızlı olması ve aynı zamanda batarya kullanım süresinin uzun olmasıdır. Henüz üretici firmalar bu sorununa çare bulamamışlardı ki güneş enerji teknolojisi imdata yetişti.

 
EnerPlex Surfr, Sadece iPhone 4/4S ve Galaxy SIII serisi için , hafif ve sağlam ve bir yedek güç kaynağı sunan, aynı zamanda entegre bir ince film güneş paneli özelliğiyle sürekli bataryayı şarj durumuna sokarak kesintisiz bir kullanım sağlıyor. iPhone 4 sürümü için sadece 72 gram ve 15 mm kalınlığında ve 1400 mAh li-ion pil paketi sayesinde telefonunuzu günlerce destekliyor ve telefona çift batarya özeliği katıyor.


 
İnce, hafif, estetik tasarımı ve aynı zamanda sağlam surfer alüminyum çerçeve ile güçlendirilmiş, sertleştirilmiş plastik kasa ve çiziklere karşı karşı koruyacak, ışığın olduğu heryerde şarj edilebilme özelliği ile oldukça dikkat çekmekte.►İlginizi Çekebilir: Yeni Nesil Akıllı Telefon | Phoneblocks
 
Gakaxy SIII için ise 2100 mAh li-ion entegre pil desteği sağlayan EnerPlex Surfr,CIGS teknolojisin bakır indiyum galyum selenid güneş pilleriyle portable güneş pillerini kullanıma sunuyor ve piyasa fiyatının 70$ civarında olması bekleniyor.

Kaynak


►dailyme


 

Yunus Emre Sarıbuğa Yunus Emre Sarıbuğa Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.